Děčín byla výborná volba, pochvaluje si Pavel Budínský

Evropská kvalifikace basketbalistů nabídla čtvrté pokračování. Češi v Děčíně porazili Slovensko 76:69. Stále tak ve skupině zůstávají bez porážky. Postoupit ale nikam nemohou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Děčína Pavel Budínský měl po třetím čtvrtfinále důvod k úsměvu. Jeho tým deklasoval Ostravu a přiblížil se k postupu do semifinále. | Foto: David Kalvas

Mezinárodní basketbalová federace změnila totiž pravidla. Současná kvalifikace úspěšným týmům zajistí jen lepší výchozí pozici pro losování té nadcházející. Souboj Česka se Slovenskem ovšem ani tak nepostrádal tradiční náboj. Jako pokaždé, když se reprezentace obou zemí v jakémkoli sportovním odvětví potkávají. Středeční duel byl pikantní především pro českého trenéra na lavičce Slovenska Františka Róna.

„Zvykl jsem si na to už vloni, když se hrálo derby. Ale na zápas jsem se těšil, byl jsem zvědavý, jak zahrajeme. Výsledek myslím není špatný, kluci v poslední čtvrtině ukázali, že umějí bojovat, což jim teď budu pořád zdůrazňovat.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušci udělali z Děčína město basketbalu, pochvaloval si kouč Pavel Budínský

Skutečně, porážka pro slovenský výběr byla nakonec přijatelná, jen sedmibodová. Češi přitom vedli ve druhé půli už o devatenáct bodů. Hosté mohutně finišovali, víc už toho ale na děčínské palubovce nestihli. Pravdou přitom je, že na obou stranách chyběly tradiční opory. Slovensko přijelo bez bratrů Rančíkových, na české straně absentovali Welsch, Veselý, Satoranský, Jelínek, Benda nebo Pumprla.

„Zajímalo mě, jak budou oba týmy vypadat. Vloni se hodně mluvilo o dvojici Rančík – Rančík, na naší straně zase o Bendovi a Pumprlovi. Tyto dva páry hodně chyběly a bylo vidět, že oba týmy hrají jinak, že nemají tradiční tvář,“ uvedl k utkání český kouč Pavel Budínský.

Podobné zápasy jsou každopádně zpestřením basketbalového léta. A volba na Děčín se znovu v případě dějiště utkání ukázala jako správná. Zaplněné a fandící hlediště to jen potvrzovalo.

„Jednoznačně. Děčín zase dokázal to, co je o něm známé – že diváci si na basket najdou cestu. Byla to krásná kulisa, kterou jako trenér Děčína dobře znám. Chtěli jsme mít domácí prostředí, i proto padla volba právě na Děčín. Diváci si zaslouží pochvalu za to, jak nám pomáhali,“ vzkázal Pavel Budínský.

O víkendu budou Češi usilovat o páté vítězství v kvalifikaci na Kypru a příští středu se opět v Děčíně utkají se Švýcarskem.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme