Derby Ženské basketbalové ligy rozhodlo až prodloužení

Čtvrté kolo Ženské basketbalové ligy přineslo do brněnské haly Rosnička derby domácího týmu s úřadujícími mistryněmi ze ZVVZ USK Praha, ve kterém nakonec muselo rozhodovat až prodloužení. V něm byl úspěšnější výběr trenéra Lubora Blažka, který na brněnské palubovce vyhrál 86:82.

Nová hala bude sloužit i basketbalu

Nová hala bude sloužit i basketbalu | Foto: Fotobanka PhotoRack

Utkání dvou odvěkých rivalů bylo vyrovnané od samého počátku, ani jeden z týmů si nevypracoval výraznější náskok. Brno se nemohlo opřít o avizovanou posilu Ivanu Večeřovou, která popřela informace o svém návratu k aktivnímu basketbalu.

V závěru druhé čtvrtiny sice Brňanky odskočily na 39:31, jenomže pražský tým pak odpověděl sedmi body za sebou a zápas se znovu herně vyrovnal. Blíž pak měly k vítězství v základní hrací době Pražanky, zejména díky převaze pod košem, jenomže šestnáct sekund před koncem vyrovnala Švédka Farhyia Abdiová trojkou na 77:77 a poslala utkání do prodloužení.

V něm za vyrovnaného stavu 81:81 rozhodla trojka někdejší brněnské opory Evy Vítečkové a následný pojišťovací dvoubodový koš Delishy Miltonové-Jonesové. ZVVZ USK Praha vede ligovou tabulku s jednobodovým náskokem před brněnským týmem.