Dlaska na SP v Táboře diskvalifikovali, kvůli ‚pomazánkovému máslu‘

Kauza ‚pomazánkové máslo‘ nekončí. A i když se možná budete divit, pokračuje ve sportu. Jihočeská mlékárna Madeta si totiž jako další možnost odporu proti Bruselu vybrala belgický národní sport - cyklokros, konkrétně včerejší závod Světového poháru v Táboře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Start závodu MS v cyklokrosu do 23 let | Foto: Tomáš Adamec

„Číslo dvacet, Petr Dlask,“ představil hlasatel českého závodníka a snad jen on se na startu nedivil. Petr Dlask na sobě totiž neměl klasický červený dres Madeta fitness teamu, místo něj se oblékl do smuteční černé.

„Postavili jsme se protestem proti tomu, že nám zakazují pomazánkové máslo. Nechceme Evropskou unii, která bere sportovcům peníze kvůli tomu, aby se dělaly nové obaly. Jdeme s naším generálním ředitelem za touhle myšlenkou, nikde jsme neměli dáno, že bychom museli předkládat nějaký lay-out dresu,“ říká šéf stáje Richard Faltus.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklokrosař Petr Dlask podpořil boj za zachování 'pomazánkového másla', na SP v Táboře ho za to diskvalifikovali

Tím ředitelem myslí generálního ředitele celé Madety Milana Teplého. Jejich společný protest ale moc nevyšel. Petr Dlask sice do závodu odstartoval, jenže ve druhém kole ho rozhodčí odchytli a diskvalifikovali.

„Závodník porušil předpis UCI, který říká, že musí startovat v trikotu týmu, který odpovídá z hlediska barvy a designu registrovanému trikotu. To nebyl tento případ, proto byl závodník diskvalifikován a navíc dostal příslušnou pokutu podle pravidel UCI,“ vysvětluje rozhodčí Miroslav Janout s tím, že jde o dvě stě švýcarských franků.

„Cítím hořkost, nejsem z toho samozřejmě nadšený, hlavně je to špatné vůči lidem kolem mě, kteří se o mě starají, a fanouškům. Těšil jsem se na závody, lidé dokáží člověka motivovat a dohnat k lepšímu výkonu, ale život občas přináší takové kopance. Nedá se ale nic dělat, budu se snažit rychle to vymazat z hlavy.“

Nejbližší šanci zapomenout bude mít Petr Dlask tuhle neděli, kdy se jede další díl Světového poháru v Plzni. Tam už prý na protesty - tedy minimálně ty pomazánkové - nedojde.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme