Dluh basketbalistů na vozíčku za cestu na ME doplatí Česká basketbalová federace

Česká asociace basketbalistů na vozíčku dluží ministerstvu obrany přibližně čtvrt milionu korun za cestu armádním letadlem na evropský šampionát. O tom Český rozhlas informoval s tím, že tuto částku musí asociace zaplatit, i když na ni nemá peníze. Po týdnu to ale vypadá, že finance nakonec rychle sežene.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní tým basketbalistů na vozíku | Foto: www.wbasket.cz

Na zprávu zareagovalo celé basketbalové prostředí. Například i sportovní manažer basketbalistů Děčína Jakub Důra.

„Zprávu jsem zachytil na facebooku Radiožurnálu a hned mě napadlo, že by se dalo nějak pomoct,“ líčil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cestu vozíčkářů uhradíme, řekl Radiožurnálu generální sekretář České basketbalové federace Michal Konečný

Ještě než ale vznikla organizovaná sbírka, přišla s řešením Česká basketbalová federace (ČBF). „Rozhodli jsme se, že jim cestu uhradíme. Mělo by se jednat asi o dvě stě tisíc,“ říká generální sekretář federace Michal Konečný.

Čeští basketbalisté na vozíčku potřebovali na cestu na mistrovství Evropy využít armádní speciál, který umožňuje jednodušší přepravu vozíků i dalšího matriálu.

Ministerstvo obrany jim letadlo poskytlo, ale cestu potřebovalo zaplatit. Částku chtělo po ministerstvu školství, pod které sport spadá. Jenže asociace nepožádala o dotaci, takže teď to musí zaplatit sama. Peníze na armádní speciál sháněla z širokého okolí i od drobných přispěvatelů.

ČBF uhradí zbytek

„Jsou to zatím přísliby, všechny částky asi nedorazí. Bude to v řádu tisíců. Chtěla bych příspěvky opravdu využít na to, na co nám je lidé posílají,“ plánuje předsedkyně České asociace basketbalu na vozíčku Hana Valová s tím, že zbytek doplatí basketbalová federace.

„Zatím se neví, jestli to bude dvě stě tisíc nebo dvě stě padesát. Tam, kde jsme peníze nevyčerpali, se nám vytvořil polštář a z něho jsme schopni částku vyplatit. Basketbalisté na vozíčku jsou členy naší federace a my jsme schopni našim členům pomoct,“ připomíná Michal Konečný.

Martin Charvát, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme