Do Česka by se mohlo vrátit ME vodních slalomářů. Ve hře je rok 2018

Už je to pomalu tradice. Mistrovství Evropy vodních slalomářů se koná převážně v našich sousedních zemích. Za poslední čtyři roky to bylo Polsko, Rakousko, teď o víkendu už podruhé Německo a příští rok převezme štafetu Slovensko. Mezi zeměmi ze střední Evropy chybí jen Česko, které evropský šampionát pořádalo jen jednou před dlouhými sedmnácti lety.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Kudějová

Kateřina Kudějová | Foto: Jan Homolka

Z okolních zemí vozí čeští vodní slalomáři pravidelně medaile jako naposledy teď o víkendu kajakářka Kateřina Kudějová z Markkleebergu, ale doma je doma.

„Závody v Čechách jsou nejlepší, hlavně v Troji,“ vrací se Kudějová do roku 2013, kdy Troja pořádala mistrovství světa, které má ovšem šanci získat jen jednou za čas.

Přehrát

00:00 / 00:00

ME vodních slalomářů by se uskutečnil ve Zdiměřicích u Prahy, kde vyroste nová dráha. Prozradil to šéf organizačního výboru závodů pořádaných v Troji Jiří Rohan

To Světový pohár hostí Praha skoro každý rok, naopak o evropský šampionát zatím nejevila zájem a asi nejen deblkanoista Marek Šindler by ho doma jel radši než Světový pohár.

„Byl bych rád, medaile z Evropy znamená víc než medaile ze Světového poháru. Akce doma jsou nejlepší, můžeme se na ně lépe připravit,“ řekl Šindler.

Ale má to své logické důvody, proč Češi dlouhodobě dávají přednost právě Světovému poháru před mistrovstvím Evropy.

Kajakářka Kudějová si dojela na ME v Markkleebergu pro bronzovou medaili

Číst článek

„Organizace závodu je na podobné úrovni, ale co se týče finanční stránky je mistrovství Evropy dvakrát dražší,“ vysvětluje šéf organizačního výboru závodů pořádaných v Troji Jiří Rohan.

U evropského šampionátu by musel se svými kolegy oproti Světovému poháru připravit honosnější slavnostní zahájení a dost možná také zaplatit drahou výrobu televizního signálu. I tak ale Češi přemýšlejí, že to zkusí. Ve hře je kandidatura pro mistrovství Evropy v roce 2018.

Projekt na novou dráhu je hotový

„Myslím, že máme velkou šanci v kandidatuře uspět. Ještě to musíme zvážit,“ podotkl Jiří Rohan.

Jako hostitelská trať připadá v úvahu hlavně pražská Troja, ale není to jediná varianta. „Ve Zdiměřicích u Prahy se postaví nová slalomová dráha, projekt už je hotový. Příští rok by se mohlo začít stavět. Je těžké kandidovat s něčím, co ještě nestojí,“ dodal.

Každopádně pokud organizátoři teď v červnu podají kandidaturu a Evropská kanoistická federace ji na podzim vybere, vrátí se mistrovství Evropy do Česka po 20 letech od zatím jediného šampionátu v Roudnici nad Labem.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme