Do dopingové akce ‚Operacion Puerto‘ nebyli zataženi pouze cyklisté

Vůdce dopingové akce Operacion Puerto, španělský doktor Eufemiano Fuentes, poprvé přiznal, že se staral o sportovce hned z několika odvětví. Policie u Fuentese při razii v roce 2006 našla přes 200 sáčků s krví a potřeby ke krevnímu dopingu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eufemiano Fuentes | Zdroj: Reuters

Zatím policie odhalila pouze 58 cyklistů, potrestáni byli například Němec Jan Ullrich nebo Španělé Alejandro Valverde a Ivan Basso. Teď Fuentes poprvé vypovídal před soudem a naznačil, že pomáhal různým typům sportovců.

„Byl tam cyklista, tenista, fotbalista a boxer. Někdy jsme to zvládali i na hotelových pokojích. Každý pytlíček měl číselné označení. V některých výjimečných případech pacienti nebo sportovci požádali změnit číselný kód na přezdívku.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O dopingovém případu spojeném s doktorem Fuentesem mluvil ve vysílání Filip Šedivý

Velký pokrok v případu by mohl přijít v pátek, kdy soud rozhodne, jestli se bude zkoumat asi 100 vaků krve zabavených u Fuentese, které jsou momentálně uloženy pod státním dozorem v trezoru v Barceloně.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme