Do Holešova míří legenda světové cyklistiky. Tinker Juarez se chystá na Bikemaraton Drásal

Legenda světové cyklistiky Tinker Juarez ozdobí holešovský Bikemaraton Drásal. Na jednom z nejvýznamnějších tuzemských závodů horských kol se pětapadesátiletý Američan z týmu Cannondale představí na nejdelší distanci. Pojede se celkem na pěti trasách, Obr Drásal měří 177 kilometrů a startuje v sobotu už v 5:30.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Seriál Kolo pro život na Krásné louce v Mladé Boleslavi | Foto: Pavel Petr

„Tinker Juarez je jedna z největších mountainbikeových legend na světě, závodník týmu Cannondale, účastník olympijských her, vítěz světového poháru a několikanásobný mistr světa v závodě na 24 hodin,“ nadšeně vypočítává hlavní organizátor Drásala a také závodník Ondřej Fojtík.

Tinker Juarez přijde do Evropy pouze a jen na holešovský závod.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na bikemaraton do Holešova se chystá legenda světové cyklistiky Tinker Juarez

„Mysleli jsme, že ho evropský Cannondale využije i na prezentaci MS v Novém Městě. Ale Tinker Juarez přijede opravdu jen speciálně na Drásala, kde bude startovat na té nejdelší distanci,“ doplňuje Fojtík.

Trasa Obra Drásala měří 177 kilometrů a startuje v sobotu už v půl šesté ráno. „Nově se zavítá do bike arény ve Vsetíně a ke hradu Lukov,“ vypočítává organizátor nové destinace.

Bikemaraton nese jméno Josefa Drásala, takzvaného obra holešovského, který vyrost do výšky 242 centimetrů a je údajně nejvyšším tuzemským člověkem v historii. V Holešově v roce 1886 zemřel. Zpět ale k horské cyklistice. Zjednodušeně řečeno, letošní závod se oproti předchozím, nese v duchu hesla: Ze silnice zpět do terénu.

„Trasy Drásala se narovnávaly a zrychlovaly, přibylo hodně nových asfaltových úseků. Chtěli jsme ho posunout zpátky k jeho původní obtížnosti. Časově bude závod v dobách před zhruba deseti lety. Čas vítěze očekáváme kolem pěti hodin, to je asi o 20 minut více než v posledních letech,“ vysvětluje Fojtík.

Bikemaraton Drásal není podle organizátora Ondřeje Fojtíka pověstný jen kvalitou mužských kategorií, ale také dětskými závody a zájmem o ně.

„V loňském roce to bylo něco přes 600 dětí. I pro ně máme připravené dětské závody pod hlavičkou Junior Trophy. Kategorie máme od odrážedel až po osmnáctileté juniory,“ říká na závěr Ondřej Fojtík.

Bikemaraton Drásal je pevnou součástí šestnáctidílného seriálu Kolo pro život.

Pavel Sedláček, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme