Do Las Vegas míří kromě hokeje i americký fotbal. Přesun do města zvažují Oakland Raiders z NFL

Americké Las Vegas se stává lákadlem pro profesionální sporty. Od příští sezony se zde bude hrát NHL a do tří let nejspíš také NFL. Americký fotbal by se měl do největšího města státu Nevada přestěhovat z Oaklandu. „Zdá se, že to klapne,“ řekl komisionář ligy Roger Goodell.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči NFL sice mají helmy, to ale nezabrání častým nárazům do hlavy | Foto: Wikimedia Commons

NFL zažívá v posledních týdnech hodně přesunů. Rams se přesunuli ze St. Louis do Los Angeles, kde budou od nového ročníku hrát také San Diego Chargers. Definitivní rozhodnutí o přesunu Oaklandu Raiders do města hazardu se bude projednávat v pondělí večer.

Majitelé klubů pro stanici ESPN uvedli, že se dá očekávat dostatek hlasů, které budou hlasovat pro přesun týmu. Změnu místa očekává také komisionář ligy Roger Goodell. „Budeme sice hlasovat, ale myslím, že přesun klapne,“ očekává.

Starostka Oaklandu Libby Schaafová se ještě u majitelů pokouší pozdržet volení. Chtěla by totiž zahájit vyjednávání se skupinou vlastníků současného stadionu Coliseum.

V Las Vegas jsou mezitím připraveni vystavět nový stadion pro americký fotbal. Město a celá oblast uvolnily 1,9 miliardy dolarů na novostavbu. V přepočtu tedy zhruba 47 miliard českých korun.

Majitel Raiders Mark Davis potřebuje v hlasování získat alespoň 24 z 32 hlasů, aby jeho tým opustil Oakland, ve které pobýval celkem 45 let a získal zde 3 SuperBowly.

Někteří fanoušci jsou proti přesunu Raiders

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme