Do Prahy míří Mezinárodní festival alpinismu. Hosty budou i legendy Habler a Schell

Hned několik světově respektovaných osobností se tento týden sejde v Praze na Smíchově. V tamním Národním domě se představí na jedenáctém ročníku Mezinárodního festivalu alpinismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Jaroš v Himalájích | Foto: Radek Jaroš

„Celá koncepce je postavená na tom, že do Prahy zveme špičkové lezce, alpinisty z celého světa,“ napovídá autor projektu Ladislav Jirásko.

I tentokrát se sejde na pražském festivalu řada uznávaných osobností.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ladislav Jirásko zve na Mezinárodní festival alpinismu

„Především budu jmenovat Rakušana Petera Hablera, který byl v roce 1978 jako první na světě na vrcholu Everestu bez kyslíkového přístroje. Další významnou legendou je jeho krajan Hanns Schell. Ten vystoupil koncem šedesátých let na několik sedmitisícových vrcholů a jeho výkony dosud nikdo nezopakoval.“

Návštěvníci Mezinárodního festivalu alpinismu uvidí a uslyší také špičkové české lezce. Chybět nebudou Radek Jaroš, Adam Ondra, Lucie Hrozová, Marek Holeček a Jan Trávníček.

Vedle přednášek, outdoorových filmů z celého světa a prezentace atraktivních oblastí, které čekají na české příznivce alpinismu v Rakousku, Švýcarsku, Itálii a Slovinsku, chystají organizátoři také další lákadla. Bude to například výstava velkoformátových fotografií Radka Jaroše Koruna Himálaje.

Mezinárodní festival alpinismu se bude konat v Národním domě v Praze na Smíchově od 5. do 7. prosince.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme