Do pražské Grand Prix plochodrážníků vystartují nejméně dva domácí jezdci

Napodobit loňský úspěch mezi světovou plochodrážní elitou se v Praze pokusí Josef Franc. Zkušený český závodník skončil loni v Grand Prix na Markétě sedmý a v letošním roce by z pozice divoké karty opět rád překvapil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plochá dráha | Foto: KS Toruń, Creative Commons Attribution 2.0 Generic

„Každý bod se počítá, chtěl bych to zopakovat jako z té loňské sezony. Abych řekl pravdu, hodil jsem si laťku hodně vysoko, ale stát se může cokoli,“ přeje si čtyřiatřicetiletý Josef Franc, který závodí za pražský Olymp a sobotní Grand Prix tedy pojede v domácím prostředí.

„Můžu říct, že je to výhodou i nevýhodou, protože ti dobří závodníci si s tím dokážou poradit, dráhu znají stejně dobře jako já. Ale já jsem tu odjel letos tři závody, zatímco někteří tu letos nebyli.“

A rozhodně ho kupředu poženou hlasivky zaplněných tribun. Očekává se návštěva kolem deseti tisíc diváků, mezi kterými budou tradičně velmi početné skupiny polských, švédských a britských fanoušků. Čtyři dny před velkým závodem ale s Josefem Francem zatím nervozita necloumá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plochodrážní svátek v České republice se blíží, na Grand pojedou v Praze nejméně dva čeští zástupci

„Zaplaťpánbů ne, myslím, že to přijde až v sobotu. Možná už od rána, že bude člověk nervózní. Když jsou důležité závody, večer ani nespím a jdu spát třeba ve čtyři ráno. V pohodě jsem eventuálně až v sobotu před závody.“

Kromě české divoké karty se na start postaví i první náhradník Aleš Dryml, který pojede místo mladého Australana Warda, jenž si v poslední Grand Prix v Göteborgu zlomil lopatku. Se zraněním bojuje i trojnásobný mistr světa Nicki Pedersen z Dánska. Závodník pražského Olympu chce ale na své oblíbené trati startovat i se zlomenou rukou.

„Nickimu jde o titul mistra světa, udělá pro to všechno. Pravý sportovní fanoušek mu přeje, aby se mu to podařilo, aby i s tím hendikepem, který má z posledního závodu Grand Prix, ustál tu náročnost dráhy a získal další body v této světové soutěži,“ říká manažer tuzemské Grand Prix Petr Ondrašík.

V případě, kdyby Pedersen v pátek v Praze odtrénoval, ale do závodu nenastoupil, jeho místo by v sobotním závodě obsadil devatenáctiletý Čech Václav Milík.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme