Česko 1:0 Rakousko

Do sestavy basketbalistek USK se vrací uzdravená Miltonová-Jonesová

Přidat pátý vítězný zápas v základní skupině a hlavně oplatit protivníkovi porážku z prvního vzájemného střetnutí. S takovými cíli vstoupí do dnešního utkání osmého kola Euroligy basketbalistky ZVVZ USK Praha, které na Folimance hostí francouzské Bourges.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistky ZVVZ USK Praha porazily Gdyni | Foto: David Kubíček

V sestavě USK se už objeví i uzdravená DeLisha Miltonová-Jonesová. A to k velké radosti hlavního kouče Lubora Blažka, který v předcházejících týdnech prakticky neřešil nic jiného než neustálé doplňování kádru z důvodu zranění největších opor.

DeLisha Miltonová-Jonesová oblékla dres českého mistra naposledy ve Valencii na začátku listopadu, pak kvůli zdravotním problémům nehrála.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do sestavy basketbalistek USK se vrací uzdravená Miltonová-Jonesová

„Bude k dispozici, budeme kompletní - na soupisce budeme mít dvanáct hráček. Řekl bych, že je to dobrá zpráva, protože ta zranění jsou příliš častá, potom vyvstává i problém v tréninku," oddechl si Lubor Blažek.

Jeho tým má teď v Eurolize kladnou bilanci čtyř vítězství proti třem prohrám, což se podle slov pražského lodivoda pozitivně projevilo i na atmosféře v kabině.

„Řekl bych, že cítím větší sehranost, ale také odhodlanost. Po delší době jakéhosi roztěkání trénoval tým velice kvalitně a s plným soustředěním na to utkání. Nervozita, která byla v družstvu dřív, třeba po utkání s Jekatěrinburgem, kde zklamání bylo veliké, je pryč. Teď je družstvo zase kohezní, soudržné a dobře pracuje," pochvaluje si Blažek.

Aktuálně ho tak trápí jen jedna jediná věc - neustále odkládaný příjezd americké rozehrávačky Lindsay Whalenové, která se původně měla k týmu připojit v listopadu, pak před Vánoci a nyní…

„Poslední zprávy mám takové, že přijede 2. ledna. Teď snad byla na operaci kotníku, bohužel přijede až začátkem roku. Osobně jsem myslel, že tu bude dřív a uvidíme, jak na tom bude zdravotně, kondičně a basketbalově," prohlásil Lubor Blažek.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme