Do Švédské rallye vstoupil nejlépe Anderson

Domácí závodní Per Gunnar Anderson s vozem Ford Fiesta RS WRC byl nejrychlejší v úvodní rychlostní zkoušce Švédské rallye, prvního závodu mistrovství světa v automobilových soutěží.

Škoda Fabia S2000

Škoda Fabia S2000 | Foto: Škoda Motorsport

Ve švédském Karlstadu porazil na trati dlouhé pouhých 1900 metrů Janiho Matiho Latvalu z Finska o šest desetin sekundy. Třetí Nor Peter Solberg dojel ze ztrátou devět desetin sekundy na třetím místě. Obhájce loňského prvenství Mikko Hirvonen z Finska dorazil do cíle na čtvrtém místě, největší favorit a úřadující mistr světa Francouz Sébastian Loeb obsadil pátou příčku.

Z českých závodníků se více dařilo Martinu Semerádovi, který dokončil úvodní rychlostní zkoušku na dvaadvacátém místě, v hodnocení produkčních vozů je pátý. Martin Prokop dojel celkově osmadvacátý a v kategorii S2000 mu patří třetí pozice.

Švédská rallye, úvodní díl mistrovství světa v automobilových soutěžích - po úvodní rychlostní zkoušce:

1. P.-G. Andersson, Axelsson (Švéd./Ford Fiesta RS WRC) 1:39,7, 2. Latvala, Anttila (Fin./Ford Fiesta RS WRC) -0,6, 3. P. Solberg, Patterson (Nor.,Brit./Citroen DS3 WRC) -0,9, 4. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS WRC) -1,0, 5. Loeb, Elena (Fr.,Mon/Citroen DS3 WRC) -1,1, 6. Östberg, J. Andersson (Nor./Ford Fiesta RS WRC) -1,6, ...22. Semerád, Ernst (ČR/Mitsubishi Lancer Evo IX) -9,6, 28. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta S2000) -13,1.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít