Dočká se GP Brna českého vítěze? Spolurozhodovat o tom bude stát

Zdá se, že český motocyklový sport konečně našel jezdce, který může na brněnské grand prix zajet slušný výsledek. A pokud se najdou peníze na pořádání příštího ročníku, možná se dočkáme na stupních vítězů také Čecha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Kornfeil (v popředí) na Grand Prix České republiky v Brně | Zdroj: ČTK

„Doufám, že to třeba příští rok konečně vyjde,“ věří Jakub Kornfeil, že se mu podaří navázat na pět let starý úspěch Lukáše Peška, který tehdy v nejslabší kubatuře dojel třetí.

A devatenáctiletý mladík má dobře nakročeno stát se jeho následovníkem. Už před dvěma lety tady v Brně příjemně překvapil pátým místem v mokrém závodě, loni dojel sedmý a teď na to navázal šestou příčkou, když se dlouho držel na druhém místě. Prostě tři nejlepší výsledky kariéry si kyjovský rodák připsal právě na českými jezdci tolik neoblíbeném okruhu.

„Na to si stěžuju i já, protože na tuhle trať potřebujete opravdu dobrou a rychlou motorku, ale daří se mi tu jako Lukášovi a jsem za to rád.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Pokud stát Grand Prix České republiky finančně nepodpoří, největší motoristická akce na nšem území zřejmě skončí

V této sezoně Kornfeilovi už několikrát chyběl jen pověstný krůček k tomu, aby se dostal na stupně vítězů. Včera jej od nich dělilo prakticky jen jedno kolo. Co musí udělat, aby to konečně jednou vyšlo?

„Myslím, že top týmy jsou pořád ještě trochu chytřejší, to nám chybí. Jsou to maličkosti, teď rozhodl výběr pneumatik.“

Jenže k tomu, abychom se dočkali domácího jezdce na stupních vítězů, je potřeba jedna maličkost - závod mistrovství světa silničních motocyklů se musí v Brně konat.

Letos pomohlo ministerstvo školství téměř třicetimilionovou dotací, kterou se uhradil takzvaný zalistovaní poplatek. Jestli státní peníze přijdou i v příští sezóně je zatím ve hvězdách. Jednání s novým ministrem školství je podle ředitelky automotodromu Ivany Ulmanové na programu až v polovině září.

„Vůbec nemám signály o tom, jestli je příznivcem nebo ne, sázet na to, že je to Brňák, to nejde. Je potřeba stát pevně nohama na zemi a říct si, jestli tahle akce má pro stát význam nebo ne. Pokud by nás stát nepodpořil, tenhle cirkus by se na Masarykově okruhu už nikdy nemohl konat.“

Definitivní záruku, že Česká republika je schopná finančně garantovat pořádání Velké ceny, musí Brno dát do prosince.

Eva Kézrová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme