Doktor se chystá na druhé MS jako reprezentační šéftrenér

Není to pro takzvané "malé sporty" zrovna lehké pěkně nahlas se připomenout širší veřejnosti a získat si u fanoušků určitý respekt. Neobejde se to bez nepřehlédnutelných osobností a v případě rychlostní kanoistiky byl jednou z oněch výrazných postav dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Doktor

„Martin se vypracovává dopředu, jede velice dobře, podle mého názoru je na první pozici a měl by zvítězit. Ano, je tam jako první, byla to nesmírně, nesmírně vyrovnaná koncovka, ale jestli se nemýlím, tak Martin Doktor se stal dvojnásobným olympijským vítězem,“ komentoval v přímém přenosu zlatý závod Miroslav Augustin.

Ano, právě takovéto sváteční chvíle bývají pro malé sporty vzácnou příležitostí, jak vystoupit ze stínu. Ale samotný Martin Doktor teď rozhodně nemá čas a chuť zaobírat se vzpomínkami na svoje někdejší úspěchy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéftrenér reprezentace rychlostních kanoistů Martin Doktor

Ze závodníka se stal šéftrenér české reprezentace a jako takový přemýšlí v dané chvíli, den před startem světového šampionátu v maďarském Szegedu, třeba o tom, jaký asi bude úděl čtyřkajaku mužů, jehož posádka se musela neplánovaně obměnit na poslední chvíli.

„Musím říct, že klukům ve složení Davídek, Souček, Trefil a Štěrba věřím. Je pravd, že nejeli ještě spolu žádný závod, takže o to to bude těžší, ale časy, které v Račicích jezdili, jsou na úrovni nejlepších časů, co kdy na čtyřkajaku jezdili. Fyzicky jsou připraveni úplně perfektně,“ zdůvodňuje svoji volbu sedmatřicetiletý Doktor.

A co kanoistické disciplíny? Dočkáme se v dohledné době závodníka, který by dokázal kráčet nebo spíše pádlovat ve šlépějích Martina Doktora?

Talenty máme

„Doufám, že to nebude dlouho trvat. Teď máme Martina Fuksu čerstvého juniorského mistra světa, který si jede zkusit, jaké to je závodit mezi seniory. Máme solidní C2 ve složení Filip Dvořák, Jarda Radoň. Šance jsou otevřené stejně i pro Lukáše Korandu na singlu,“ říká šéftrenér naší reprezentace Martin Doktor.

Začínající světový šampionát v Szegedu ale vnímá především jako kanoistickou kvalifikační bitvu o účast na letních hrách v Londýně, a proto se raději nerozptyluje úvahami o českých nadějích na medaile.

„Samozřejmě bylo by hezké, kdyby nějaká medaile cinkla, ale klidně jednu vyměním za čtyři šestá místa. Pro nás je důležité dostat se do kvót pro olympijskou kvalifikaci a to je alfa omega,“ uzavírá Martin Doktor.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme