Doma je doma, pochvaloval si mistr světa Lukáš Konečný

Necelých dvacet minut čistého času trvalo Lukáši Konečnému, než vybojoval pás pro profesionálního mistra světa v boxu. Roky tréninků, zápasů a sbírání zkušeností, které nakonec rozhodly, probírat nebudeme. Ve zkratce projdeme duel o titul organizace WBO, ve kterém Lukáš Konečný poslal v sedmém kole k zemi Francouze Salima Larbiho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxer Lukáš Konečný se stal mistrem světa | Foto: Filip Jandourek

"Přivítejte tady Lukáše," nadhodil nadšenému publiku moderátor galavečera. "Konečnééého," dostalo se mu odpovědi.

Takhle to všechno začalo - dalo by se zalhat. Ale v tu chvíli už stál v červeném rohu mladý Francouz Salim Larbi, kterého měli postrašit AC/DC a jejich Hard as a Rock.

Když skončily oficiality a utichla hudba, dali se boxeři do tance. První kolo bylo seznamovací, rozehřívalo se i publikum a jen potvrdilo, že je v Brně doma. "Lukáááš Konečný," neslo se halou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Tomáše Kohouta z boxerského galavečera

To všechno ale byla pořád jenom rozcvička. Konečný vyčkával, Larbi se snažil krýt a ve třetím kole došlo na explozi brutality. Publikum trnulo, když Francouz zaútočil a roztrhl Konečnému obočí, a řičelo, když začal naopak domácí borec mlátit soupeře.

"Držel se, byl bojovný a technický," okomentoval Konečný po duelu Larbiho odolnost. I ta se ale chýlila ke konci. Zazvonilo do sedmého kola a za další minutu a tři čtvrtě bylo hotovo.

Emoce hýbaly všemi v hale. A nejvíc Lukášem Konečným, když děkoval. "Chtěl bych poděkovat především tátovi, který tady nemůže být," zlomil se mistru světa hlas, jeho otec totiž bojuje s vážnou nemocí. V hale nebyl, ale přes čtyři tisícovky diváků ano.

"Skvělé publikum! Já se můžu vykašlat na nějakou Ameriku nebo něco podobného. Nejlepší je boxovat doma, i když dostanu míň peněz. Ale doma je doma," je jasné Lukáši Konečnému.

Tomáš Kohout, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme