Domácí cyklokrosová sezona končí. Mužský závod slibuje drama

Poslední domácí závod cyklokrosařů rozhodne o medailích z republikového šampionátu. V Kolíně nebudou na startu mistrovského závodu chybět největší favorité. Mezi ženami Pavla Havlíková, v elitní mužské kategorii například Radomír Šimůnek, Michael Boroš nebo Tomáš Paprstka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Paprstka (uprostřed) na stupních vítězů v Milovicích | Foto: Pavel Petr

Kolínský šampionát uzavře domácí cyklokrosovou sezonu. Může ale také ještě ovlivnit konečnou nominaci pro mistrovství světa v Belgii. I proto reprezentační trenér Petr Dlask nechce příliš o favoritech spekulovat.

„Na mistrovství republiky se stává, že papíroví favorité shoří. Někdo může překvapit, tak uvidíme. Spíš si budeme přát, aby měl závod náboj až do samotného finiše a vyhrál ten nejlepší,“ říká Dlask. Muži se vydají na start deset minut před čtrnáctou hodinou, ženy ve 12.15.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavla Havlíková si roli favoritky uvědomuje, ale stát se podle ní může cokoli

Největší naději na titul má Pavla Havlíková. Při domácích startech nenašla v této sezoně přemožitelku. Ovládla seriál ve Švýcarsku, prosazovala se ve Světovém poháru. Jenže sama moc dobře ví, jak je těžké v rozhodujícím závodě roli favoritky potvrdit.

„Vždycky jsem se z toho, popravdě řečeno, trošičku hroutila. Všichni ode mě očekávali, že vyhraju. Stalo se mi to už víckrát v minulosti. Stresovala jsem se tím div ne měsíc dopředu, že prostě musím vyhrát a mnohokrát to nevyšlo. Každý mi i letos říká, že jsem největší favorit, ale pro mě je to otevřené a stát se může cokoli,“ tvrdí Havlíková.

To v elitní mužské kategorii má šanci na zlato minimálně pětice jezdců. Řadí se mezi ně Radomír Šimůnek, Michael Boroš, Vojtěch Nipl, obhájce loňského zlata Adam Ťoupalík nebo vedoucí muž průběžné klasifikace pohárové soutěže Toi Toi Cupu Tomáš Paprstka.

Trať závodu velmi dobře zná, startuje totiž v kolínských barvách. „Chci pro to udělat všechno, chci vyhrát. Je to něco jiného než třeba světový pohár, kde hodně záleží na startovní pozici. Tady to bude pro všechny stejné,“ dodal před republikovým šampionátem cyklokrosařů Paprstka.

Pavel Petr, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme