Dopingová kauza Lance Armstronga pokračuje. Končí mu ultimátum

Kauza "Lance Armstrong" nekončí. Nejpozději dnes má bývalá cyklistická hvězda začít plně spolupracovat s Americkou antidopingovou agenturou. Tím by si muž, který kvůli dopingu přišel o sedm titulů z Tour de France, mohl pomoci ke zmírnění svého doživotního zákazu sportovní činnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lance Armstrong | Zdroj: ČTK

Dopingová aféra Lance Armstronga se znovu rozjela poté, co se slavný cyklista přiznal v rozhovoru s Oprah Winfreyovou k užívání nedovolených látek od poloviny devadesátých let i během všech sedmi vítězných Tour de France.

Poté vyzval Armstronga šéf Americké antidopingové agentury USADA Travis Tyggart, aby právě do dneška začal s jeho organizací spolupracovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kauza Lance Armstronga pokračuje

Armstrongův právník reagoval, že cyklista tomuto požadavku nevyhoví. Podle něj to nejde z určitých logistických důvodů. A navíc chce spíš spolupracovat s nově ustavenou Komisí pravdy a usmíření Mezinárodní cyklistické federace, protože ta má na rozdíl od USADA autoritu vyšetřovat i ostatní než jen americké sportovce. Ale důvod můžeme hledat i v tom, že Mezinárodní cyklistická federace se ke zmírnění Armstrongova trestu staví mnohem příznivěji.

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme