Dosáhne cyklokrosař Štybar na zlato z MS?

Devatenáct let čekání na zlatou medaili z mistrovství světa cyklokrosařů v elitní kategorii dnes může skončit. Na start závodu v Táboře se totiž dvě hodiny po poledni postaví také vítěz Světového poháru Zdeněk Štybar. Samozřejmě v doprovodu svého otce, který je pro něj při závodech skutečnou oporou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar | Zdroj: ČTK

Zlatou medaili z mistrovství světa v elitní kategorii vybojoval pro české barvy naposledy Radomír Šimůnek starší. Psal se rok 1991. V Táboře se zraky všech upínají k jedinému muži - Zdeňku Štybarovi.

„Zatím se cítím skvěle, ale je to jeden závod. Mistrovství světa není jenom o tom mít nejlepší nohy. Pokud to tak bude, tak si myslím, že vyhraje Niels Albert," předvídá Zdeněk Štybar.

Okruh kandidátů na zlatou medaili je ovšem široký. Kromě v této sezóně výborně jezdícího Alberta se k nim řadí i další belgičtí závodníci začínaje například Svenem Nijsem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dosáhne cyklokrosař Štybar na zlato z MS?

„Budou tam patřit ještě Bart Wellens, Klaas Vantournout, Erwin Vervecken, který se rozjíždí, Kewin Pauwels. Myslím si, že Radek Šimůnek, Petr Dlask by mohli také jet výborně. Takže si myslím, že to bude zajímavý závod," říká čtyřiadvacetiletý český jezdec.

Vítězství v letošním ročníku Světového poháru by napovídalo, že právě rodák ze Stříbra by měl mít na vítězství největší naději. Dlouhodobá série závodů je ovšem od jednorázového zápolení odlišná a zlatá medaile je tak zatím pouze snem.

„Samozřejmě bych si ji přál. Kvůli tomu jsem tady. A myslím, že sezóna ukázala, že bych si ji zasloužil. Ale mistrovství světa je jeden závod, jedna hodina a nic si nejde naplánovat. Ale na druhou stranu ta trať je doopravdy tak spravedlivá, že se uvidí, kdo bude nejzaslouženější mistr světa," konstatuje Zdeněk Štybar.

Nervózní otec

Přípravě na táborský šampionát obětoval nejúspěšnější český závodník poslední doby vše. Velkou oporou mu v ní byl a je i jeho otec.

„Já si myslím, že neudělal maximum, že udělal více než to. A i když mu to nevyjde, tak si nemůže nic vyčítat, protože doopravdy udělal top maximum," říká Zdeněk Štybar starší.

Pro otce je synovo snažení také velkým náporem na psychiku. „Já čekám, kdy to se mnou lupne. Ale věřím mu a přeji mu to hrozně, aby vyhrál."

Rodiče jsou pro Zdeňka Štybara základním stavebním kamenem jeho úspěchů. Přispívají k pohodě, která mu dodává jistotu pro závodění.

„V nejhorších chvílích se obracím vždycky na rodiče. Takže jsem rád, že otec spí u mne na hotelu, vlastně jenom přes dveře. Takže cokoliv potřebuji, tak je mi k ruce," svěřil se Zdeněk Štybar.

Nového šampióna pozná cyklokrosový svět dnes kolem patnácté hodiny.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme