Dostihový spolek v Pardubicích se snaží odvrátit insolvenci, akcionáři navýšili základní jmění

Valná hromada Dostihového spolku rozhodla o navýšení základního jmění. Chce tak zachránit společnost, která vlastní pardubické závodiště a pořádá tradiční Velkou pardubickou, před hrozbou insolvence. Návrh na ni podal včera bývalý člen vedení Karel Šimána, kterému Dostihový spolek dluží necelých 200 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

121. Velká pardubická | Foto: Filip Jandourek

Pro zvýšení základního jmění o zhruba 3 miliony hlasovalo 74,5 procenta akcionářů, mezi kterými byl i majoritní vlastník město Pardubice (přes 51 %).


„Jsem velice ráda, že minoritní akcionáři spolu s majoritním akcionářem navýšili hlasováním na valné hromadě základní kapitál,“ řekla v pořadu Stalo se dnes pardubická primátorka Štěpánka Fraňková.

Pokud by ale tento záchranný krok neprošel, město by se připojilo k návrhu na insolvenci, teď ale proti němu podalo odpor. Primátorka Pardubic ale nechce obě věci, tedy navýšení základního jmění a návrh na insolvenci, slučovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci kolem Dostihového spolku mluvila Veronika Sedláčková v pořadu Stalo se dnes s pardubickou primátorkou Štěpánkou Fraňkovou

Nově je základní kapitál společnosti 10,22 milionů korun. Tato částka by měla spolu s případným příplatkem od města (4,2 mil. Kč) posloužit k úhradě současných závazků Dostihového spolku.

Ten je momentálně ve velmi špatné finanční situaci, se kterou město bojuje. „Snažíme se už několik měsíců uvést Dostihový spolek do dobré finanční kondice,“ prohlásila Fraňková.

K situaci kolem dluhu Karlu Šimánovi potom primátorka říká. „Pan doktor Šimána předložil soudu smlouvy, které nejsou podepsány. Takže se domníváme, že nejsou úplně platné. A u některých faktur, které předložil soudu v rámci insolvence, tak máme i důkazy, že byly uhrazeny. Je to velmi složitá situace.“

Podle Štěpánky Fraňkové potom není v Pardubicích ohrožena letošní dostihová sezóna, a to včetně tradiční Velké pardubické, kterou čeká 122. ročník. „Město Pardubice to nechce a nedopustí,“ uvedla.

Veronika Sedláčková, Mirko Vasić, Oto Gutwirth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme