Doufám, že se ještě na ME podívám, věří basketbalista Pavel Pumprla

Stihnout se za měsíc kvalitně připravit a pak vybojovat v kvalifikaci účast na mistrovství Evropy 2013. To je úkol českých basketbalistů, kteří minulou neděli zahájili pod vedením reprezentačního kouče Pavla Budínského tréninkovou část letošní reprezentační sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Pumprla | Foto: David Kubíček

První kvalifikační utkání je čeká 15. srpna v běloruském Minsku. Na kvalitní přípravu tak mají basketbalisté necelý měsíc.

„Na basketbalovou přípravu to je víc než dost. Většina z nás se už na reprezentačních akcích potkala. Moc nováčků tam nebude a velká většina z nás jsme dostateční profesionálové, abychom tam přišli dobře připravení,“ věří křídelník Pavel Pumprla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Pumprla hovoří o kvalifikaci na ME 2013 v basketbalu

Systém kvalifikace pro ME 2013 se změnil. Místo divize A a B hrají všechny týmy dohromady.

„Je to dobře. Může nastat rok, kdy se tým nesejde celý a potom po zabřednutí do skupiny B, což se nám v nedávné minulosti ‚povedlo,‘ se vybředávalo hodně těžce. V mladé generaci nám dospívají velmi dobří hráči a doufám, že se s nimi na nějaké ME ještě svezu,“ věří Pumprla.

Skupina je hratelná, burcuje Pavel Pumprla

Ve skupině narazí Češi na silné Turky a Italy. „Uhrát se dá všechno a porazit se dá také každý. Konkrétně Italové budou závislí na tom, kdo jim přijede. Z té silné trojky to vypadá dobře spíš pro nás. Já věřím, že když se sejdeme všichni, tak budeme doma schopni hrát s každým a ta skupina rozhodně hratelná je.“

Výhodou pro český tým by měla být výhoda domácího prostředí. Všechny domácí přípravy bude totiž hrát v Chomutově.

„Vždy je důležité, udělat si domácí prostředí. Sice je pro diváky lepší, když se cestuje po republice a hraje se ve více městech, ale pro hráče je lepší mít domácí prostředí a já věřím, že ta relativně malá chomutovská hala tomu přispěje a bude tam chodit těch 2000 lidí,“ přeje si Pavel Pumprla.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme