Doufám, že se pojede na suchu, říká po deštivé kvalifikaci na VC Německa motocyklista Kornfeil

Jakub Kornfeil si vyjel v kvalifikaci na Velkou cenu Německa silničních motocyklů páté místo. Do zítřejšího závodu třídy Moto3 tak odstartuje ze druhé řady. A na Sachsenringu bude chtít zaútočit i na nejvyšší pozice, i když ne za každou cenu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvalifikaci na VC Německa silničních motocyklů provázel déšť | Zdroj: Reuters

Ve volných trénincích jste zajel první a druhý čas. Nesliboval jste si od kvalifikace přeci jen lepší výsledek a premiérové postavení v první řadě na startovním roštu?

Něco takového mi problikávalo hlavou a po včerejšku jsem si to představoval. Ale tím, že jsem věděl, že počasí bude takové, jaké bylo, tak mi to hlavou jen problikávalo a vůbec jsem si na to nevěřil, nemyslel jsem si, že by to mohlo vyjít. Věděl jsem, že na vodě nepojedu tak rychle, že tento víkend jsem rychlejší na suchu než na vodě. Takže nakonec je to páté místo docela překvapení.

Přehrát

00:00 / 00:00

S motocyklistou Jakubem Kornfeilem mluvil po kvalifikaci na VC Německa Filip Šedivý

Na Sachsenringu na vaši kvalifikaci hodně pršelo. Nebylo to až neregulérní? Dá se vůbec za takových podmínek závodit?

Je pravda, že pršelo opravdu hodně. Řekl bych, že to byl silnější déšť než před měsícem a půl v Le Mans. Na trati bylo strašně moc vody. Je tady hodně kopců a z těch se valily proudy vody, takže to bylo hodně těžké, docela dost to klouzalo.

Bude na zítřejší závod lepší počasí? Znáte předpověď?

Počasí je takové hodně zajímavé pro Sachsenring. Díval jsem se na předpověď na internet – dívám se na čtyři pět serverů – a každý říká něco jinačího. Ptal jsem se i domorodců a ti říkají, že by mělo zítra svítit. Takže doufám, že se pojede na suchu.

A to by vám mělo podle vašich slov vyhovovat, jste letos rychlejší na suchu než na vodě. Věříte, že by to konečně mohlo vyjít na stupně vítězů? Protože vy jste na ně v této sezóně už několikrát útočil, ale zatím to ještě nevyšlo. Jak moc optimistický jste?

Pokud se pojede na suchu, tak bych se mohl třeba odtrhnout s vedoucí skupinkou a potom tam zkusit zabojovat. Každopádně se budu snažit dokončit závod, protože už jsme skoro v polovině šampionátu a body jsou strašně důležité. Takže radši dojedu čtvrtý nebo pátý, než abych se pral o první místo a třeba upadl. Bude potřeba jet si to svoje. Pokud se pojede na suchu, tak při troše štěstí určitě na tu bednu mám.

Spíše tedy brát čtvrté páté místo než premiérové podium, než zase spadnout. Je to tedy to hlavní poučení z minulých závodů, kdy jste útočil na stupně vítězů a nevyšlo to, které si ponesete do zítřejšího závodu na Sachsenringu?

Určitě. V těch předešlých závodech jsem se tak zachoval, protože jsem neměl co ztratit, mohl jsem jenom získat. A bohužel dneska už máme za sebou dalších pět závodů, sezóna se krátí a dojíždět je důležité.

Filip Šedivý, Petr Jansa, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme