Dráhový cyklista Ptáčník je v Riu pouze jako náhradník. Hlavu si s tím ale neláme

Oba jsou cyklisty, oba byste zastihli momentálně v Brazílii, oba nevědí, zda se postaví na start své disciplíny. Jedním z této dvojice takříkajíc na 'čekačce' je Martina Sáblíková, druhým je dráhový cyklista Adam Ptáčník, který do Ria odcestoval v roli náhradníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dráhový cyklista Adam Ptáčník.jpg | Foto: Český olympijský výbor

Čeští dráhoví cyklisté si v olympijských kvalifikacích vybojovali účastnická místa v Riu jen dvě – ve sprintu a keirinu. V obou disciplínách se o to zasloužil Pavel Kelemen, současná česká jednička, a tak se nedivme jeho slovům.

„Když nenastane nějaká změna, tak jsem rozhodnutý jet obě disciplíny,“ hlásí Pavel Kelemen.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je to taková nevděčná role. Někdy ale i takové situace sport přináší, říká dráhař Adam Ptáčník, který je v Riu v pozici náhradníka

Do Ria však cyklistický svaz nominoval ještě jednoho sprintéra – Adama Ptáčníka. Na rozdíl od Martiny Sáblíkové je oficiálním členem výpravy, bydlí se sportovci ve vesnici, trénuje na olympijském velodromu. A také dumá o své roli náhradníka.

„Je to taková nevděčná role. Někdy ale i takové situace sport přináší, takže se s tím člověk musí vypořádat. Olympiáda je svátek sportu a jsem rád, že jsem tady,“ říká český dráhař.

30letý sprintér absolvoval nejrůznějších závodů nepočítaně, startoval na olympijských hrách v Pekingu, získal i bronz na evropském šampionátu. Se současnou rolí však před Riem zkušenost neměl.

„Neměl jsem s tím problém. Zaujímám postoj, že je to dané osudem. Pokud mám závodit, tak závodit budu, ale stresovat se tím nebudu, to nedělám,“ uvědomuje si Adam Ptáčník.

Tohle není olympijský vzduch: Rio lhalo, znečištění ovzduší je vyšší

Číst článek

Minimálně pět lidí z deseti by v podobné situaci, kdy naděje na start je hodně malá, asi už tréninku plných sto procent nedávalo. Adam Ptáčník o podobném přístupu nechce ani slyšet.

„Člověka to v hlavě samozřejmě hlodá, že by startovat chtěl. Jestli mám startovat, tak budu. Spíš je to pro mě motivující,“ líčí český reprezentant.

Motivaci pro trénink tedy český závodník hledat nemusí, a kdyby se na start některé ze sprintérských disciplín přece jen nedostal, nesmutnil by.

„Těším se na celou tu atmosféru. Jsem zvědavý, jak se s tím Rio popere. Media Rio masírovala, že to nezvládne, tak jsem zvědavý, jak se s tím vypořádá. Věřím, že bude sranda, zábava a všechno dohromady,“ dodává Ptáčník.

Miroslav Augustin 1, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme