Dráhový cyklista Ptáčník je v Riu pouze jako náhradník. Hlavu si s tím ale neláme

Oba jsou cyklisty, oba byste zastihli momentálně v Brazílii, oba nevědí, zda se postaví na start své disciplíny. Jedním z této dvojice takříkajíc na 'čekačce' je Martina Sáblíková, druhým je dráhový cyklista Adam Ptáčník, který do Ria odcestoval v roli náhradníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dráhový cyklista Adam Ptáčník.jpg | Foto: Český olympijský výbor

Čeští dráhoví cyklisté si v olympijských kvalifikacích vybojovali účastnická místa v Riu jen dvě – ve sprintu a keirinu. V obou disciplínách se o to zasloužil Pavel Kelemen, současná česká jednička, a tak se nedivme jeho slovům.

„Když nenastane nějaká změna, tak jsem rozhodnutý jet obě disciplíny,“ hlásí Pavel Kelemen.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je to taková nevděčná role. Někdy ale i takové situace sport přináší, říká dráhař Adam Ptáčník, který je v Riu v pozici náhradníka

Do Ria však cyklistický svaz nominoval ještě jednoho sprintéra – Adama Ptáčníka. Na rozdíl od Martiny Sáblíkové je oficiálním členem výpravy, bydlí se sportovci ve vesnici, trénuje na olympijském velodromu. A také dumá o své roli náhradníka.

„Je to taková nevděčná role. Někdy ale i takové situace sport přináší, takže se s tím člověk musí vypořádat. Olympiáda je svátek sportu a jsem rád, že jsem tady,“ říká český dráhař.

30letý sprintér absolvoval nejrůznějších závodů nepočítaně, startoval na olympijských hrách v Pekingu, získal i bronz na evropském šampionátu. Se současnou rolí však před Riem zkušenost neměl.

„Neměl jsem s tím problém. Zaujímám postoj, že je to dané osudem. Pokud mám závodit, tak závodit budu, ale stresovat se tím nebudu, to nedělám,“ uvědomuje si Adam Ptáčník.

Tohle není olympijský vzduch: Rio lhalo, znečištění ovzduší je vyšší

Číst článek

Minimálně pět lidí z deseti by v podobné situaci, kdy naděje na start je hodně malá, asi už tréninku plných sto procent nedávalo. Adam Ptáčník o podobném přístupu nechce ani slyšet.

„Člověka to v hlavě samozřejmě hlodá, že by startovat chtěl. Jestli mám startovat, tak budu. Spíš je to pro mě motivující,“ líčí český reprezentant.

Motivaci pro trénink tedy český závodník hledat nemusí, a kdyby se na start některé ze sprintérských disciplín přece jen nedostal, nesmutnil by.

„Těším se na celou tu atmosféru. Jsem zvědavý, jak se s tím Rio popere. Media Rio masírovala, že to nezvládne, tak jsem zvědavý, jak se s tím vypořádá. Věřím, že bude sranda, zábava a všechno dohromady,“ dodává Ptáčník.

Miroslav Augustin 1, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme