Duatlonistka Frintová je mistryní světa

Duatlonistka Vendula Frintová vybojovala na mistrovství světa v americkém Concordu zlatou medaili. V cíli těsně zdolala Francouzky Leverésovou a Burgosovou. Ty na Frintovou ztratily 4 a 12 sekund.

zlato

zlato

,, Závod byl ohromně rychlý. Vendula se na kole držela ve vedoucí skupině, dá se říct, že to kolo se jelo více ,na pohodu', ale o to rychlejší byl druhý běh, " líčil Radiožurnálu trenér české reprezentace Jiří Seidl, ,,zvládla druhé depo a spolu s Francouzkou se od zbytku pole odtrhly."

,, Závod byl kvalitně obsazený, konal se 14 dní po světovém šampionátu v triatlonu, kde byla Vendula 18. Říkali jsme si, že kdyby byla do pětky, tak by to bylo skvělý, ale tohle je nad plán."

00:00 / 00:00

Trenér Seidl o úspěchu

Frintová se tak stala první českou duatlonistkou, která má z mistrovství světa zlatou medaili. Všechny tři kovy získala na evropských šampionátech, kouč Seidl ale porovnává duatlonový titul s jinými úspěchy:,, Vendula má 3 pódia ve světových šampionátů v triatlonu a tohle je tak na jejich úrovni."