Dukla fotila kalendář, Saudkovi pózovala i královna armádního sportu Špotáková

Armádní sportovní centrum Dukla slaví 65 let. Oštěpařku Barboru Špotákovou dnes vyhlásila svým nejlepším reprezentantem za rok 2012 auž také stihla pokřtít kalendář na rok 2013. Nafotil ho znovu Jan Saudek a před objektivem se mu vystřídalo 44 současných nebo bývalých hvězd armádního sportu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva skifař Ondřej Synek, trenér oštěpařů Jan Železný, ministr obrany Alexandr Vondra, fotograf Jan Saudek, dále biker Jaroslav Kulhavý, pětibojař David Svoboda a ředitel ASC Dukla Jaroslav Priščák | Zdroj: ČTK

„Kalendáři na cestu přeju, aby visel na co nejvíce místech, neležel někde ve skříni, a aby tam visel třeba ještě pár let po tom, co bude rok 2013 neaktuální. Myslím, že se velice povedl.“ přáli si během křtu olympijská vítězka Barbora Špotáková.

Sám autor Jan Saudek nafotil kalendář pro Duklu už popáté a s jakým úmyslem tentokrát? „Aby tam nebyly žádné výskoky a blbnutí. Hlavně jsem nechtěl nikoho moc trápit, protože někteří už jsou trochu letitější a nemůžu si dovolit po nich chtít nějaké nesmyly. Mám z toho velmi dobrý pocit. Snad ta důstojnost, kterou jsem chtěl na každém podtrhnout, je tam nějak vidět. Snažte si ji tam vidět. Děkuji.“

Nejen já, ale i sami sportovci ji tam skutečně vidí. Třeba vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová. „To, že fotky byly koncipované, tak jak říkal pan Saudek, jednoduše. Tak je to skutečně možná nejpovedenější z těch pěti kalendářů. Rozhodně nejhodnotnější počtem osobností, které v něm jsou. Svým způsobem je to pro mě čest, že na něm jsem taky. Bude to krásný dárek pro příští rok.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Saudek znovu nafotil kalendář pro Duklu na rok 2013

Kompozice snímků je opravdu jednoduchá: legendy Dukly jako Dana Zátopková, Josef Masopust, Jan Železný nebo úřadující olympijští vítězové Barbora Špotáková, Jaroslav Kulhavý či David Svoboda před pověstnou plesnivou zdí Jana Saudka jen sedí nebo stojí u fotografie, která zvěčňuje jejich vrcholnou chvíli. Pan Mistr měl jasnou představu.

„Nemůžu si dovolit, když přijdou taková esa, abych si tam něco zkoušel. Rozepněte si blůzičku nebo něco takového. Musím přesně vědět, co chci.

A díky tomu si mohli sportovci pochvalovat. „Byli jsme za tři minuty hotoví. Není to nic dlouhého. Musím, stejně jako všichni, pochválit hlavně to, že to bylo rychlé,“ shodli se sportovci.

Pak byla Armádní sportovkyní roku 2012 slavnostně vyhlášena oštěpařka Barbora Špotáková. V anketě resortu ministerstva obrany předčila další dva olympijské vítěze, moderního pětibojaře Davida Svobodu a cyklistu Jaroslava Kulhavého.

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme