Dukla vystřídala na házenkářském trůnu po sedmi letech Karvinou

Házenkáři pražské Dukly ukončili po sedmi letech suverénní Karvinou a stali se mistry české extraligy. Titul vybojovali v posledním kole nadstavby v přímém souboji v Lovosicích, kde vyhráli 27:26, a udrželi se před svým soupeřem v čele tabulky. Dukla získala titul po 31. v historii, ale poprvé po 16 letech.

Házenkáři pražské Dukly ukončili sedmiletou nadvládu Karviné a stali se 5. června mistry české extraligy. Titul si vybojovali v dohrávce posledního kola nadstavby v přímém souboji v Lovosicích, který vyhráli 2726,.jpg | Zdroj: ČTK

Dukla rozhodla o vítězství ve druhé polovině druhého poločasu. Domácí nejdřívě dokázali v úvodu druhého dějství získat potřebný třígólový náskok a dokonce vedli o pět branek.

Pak ale lovosický sen o zlatu překazily oslabení a vyloučení Havláta. Dukla se v napínavé bitvě vrátila do hry, postupně zlikvidovala náskok domácích a v nervózním závěru se už nenechala o titul připravit.

00:00 / 00:00