Durant předvedl v NBA famózní výkon, v zápase dal 51 bodů

Basketbalista Kevin Durant předvedl v NBA málo vídaný kousek. V utkání Oklahomy s Denverem dovedl svůj tým k vítězství 124:118 v prodloužení, když v zápase nastřílel neuvěřitelných 51 bodů.

Kobe Bryant

Kobe Bryant | Zdroj: Reuters

Durant už přitom má na kontě dvě ocenění pro nejlepšího střelce NBA, padesátibodovou hranici ale překonal třiadvacetiletý basketbalista poprvé v kariéře.

Ve vyrovnaném utkání se k Durantovu skvělému výkonu přidal navíc ještě Russel Westbrook, který nastřílel 40 bodů a k nim přidal ještě devět asistencí. Takový kousek se naposledy povedl Michaelu Jordanovi a Scottiemu Pippenovi z Chicaga před 16 lety.

Denver prohrál utkání kvůli prodloužení, v němž neuhlídali právě dvojici Durant – Westbrook, kteří nastříleli 13 bodů a rozhodli o vítězství Oklahomy.

NBA:

Cleveland - Sacramento 93:92, Detroit - Boston 96:81, Houston - Utah 101:85, Indiana - Charlotte 108:73, Miami - Orlando 90:78, Minnesota - Philadelphia 92:91, New Jersey - Milwaukee 85:92, New York - Dallas 104:97, Oklahoma City - Denver 124:118 po prodl., Phoenix - LA Lakers 102:90.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít