Dva defekty Königa nezastavily. Mohli jsme přijít o všechno, oddechl si

Poslední etapy třítýdenních cyklistických závodů bývají oslavné. I v nich ale mohou závodníci přijít o dobrý výsledek. Leopold König se musel v Miláně vyrovnat se dvěma defekty, šesté místo při svém debutu na Giru nakonec uhájil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leopold König

Leopold König | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

„Jsem plný emocí, protože jsme málem o všechno přišli na posledních 10 kilometrech ze tří a půl tisíce. Měl jsem upřímnou radost, protože si člověk uvědomí, jak je v cyklistice všechno nahnuté. Jeden moment může změnit všechno,“ zářil v cíli 98. ročníku Gira spokojeností Leopold König.

Během poslední etapy měl dva krizové momenty. Nejprve musel lídr týmu Sky měnit kolo 13 kilometrů před cílem. „Bylo hodně defektů a etapa byla docela nervózní. V závěru jsme měli co dělat,“ oddychl si šestý muž celkového pořadí, kterému pomáhali týmoví kolegové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ani v poslední etapě se Leopoldu Königovi nevyhly problémy. Naštěstí jsme všechno zvládli, slyšel od něj reportér ČRo Tomáš Kohout

König nebyl jediný, kdo na okruhu měřícím necelých šest kilometrů, který se jel sedmkrát, mával na doprovodné vozidlo. Už před 6 lety, kdy tu Giro slavilo 100 let etapou připomínající kritérium, cyklisté v čele s Lancem Armstrongem dokonce stávkovali.

Tehdy jim bránila i auta zaparkovaná na trati, teď „jen" koleje šikmo přes trať. „Bylo tam i hodně hlubokých kanálů. Proto nerad slýchám, že poslední etapy nemůžou nic změnit. Může se stát cokoli a můžete přijít o všechno,“ uvědomuje si.

V úplném závěru etapy ukázal i chytrost. Když měl druhý defekt mimo chráněnou zónu, dotáhl to ještě na požadovanou hranici, za kterou se jezdcům v případě potíží započítá čas pelotonu.

„Když jsem píchl 3,3 kilometru do cíle, dojel jsem na 3 kilometry, tam jsem zvedl ruku a všechno bylo v pohodě. Opravdu to bylo na hraně, ale zvládli jsme to,“ říká šestý muž skončeného Girod'Italia Leopold König.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme