Dvě Hilgertové na MS? Legendární Štěpánku by mohla doplnit neteř Amálie

Přebor rodiny Hilgertovy. Tak to s trochou nadsázky vypadalo na přelomu 80. a 90. let na mistrovstvích světa vodních slalomářů. Kromě tehdy začínající Štěpánky bojovali o medaile i její manžel Luboš a jeho bratr Ivan se ženou Marcelou. Potomek Štěpánky a Luboše - Luboš mladší - už na světovém šampionátu také startoval a letos by za určitých okolností mohlo dojít i na dítě z druhé větve rodiny Hilgertovy - nadanou kajakářku Amálii.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpánka Hilgertová při SP ve Velké Británii

Štěpánka Hilgertová při SP ve Velké Británii | Foto: Martin Kovařík

„To bych asi neodmítla, ale primárně se teď soustředím na Evropu,“ říká 17letá kajakářka, pro kterou je hlavním cílem juniorské mistrovství Evropy, možným startem na světovém šampionátu dospělých se zatím nerozptyluje.

Přitom skoro všechny kajakářky, které jsou v pořadí nominace nad Amálií, mají zdravotní problémy. Třeba Karolína Galušková už musela ukončit sezonu a úplně v pořádku nejsou ani Amálčina teta Štěpánka Hilgertová, Veronika Vojtová a Eva Ornstová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Amálii Hilgertové se představa, že by na MS startovala společně se svou tetou Štěpánkou, zamlouvá. Teď ale přemýšlí o juniorském ME

„Myslím, že i kdyby měly jet chromé, tak určitě pojedou,“ podotkla Amálie Hilgertová. Pokud by se na ni přeci jen dostalo, nebyla by to její první zkušenost s dospělou konkurencí.

V červnu startovala na dvou Světových pohárech a kromě jména nebo závodnického stylu na sebe nechtěně upoutala pozornost i jinak.

„V Liptovském Mikuláši jsem z první jízdy nepostoupila asi o půl vteřiny a měla jsem jet druhou jízdu. Jenže se změnily pravidla, startovalo se v jiném pořadí, což jsem nevěděla a start jsem nestihla. Jediná jsem nebyla, ale z Češek ano. Dělají si ze mě srandu, ale beru to zlehka,“ prozradila.

Kajakářka Hilgertová získala stříbro na mistrovství ČR a na MS by ráda do finále

Číst článek

Na Slovensku i Polsku přitom Amálie zachraňovala čest rodiny Hilgertovy, Štěpánka totiž kvůli zranění nestartovala.

„Nevím, jestli jsem prošvihnutým startem zachránila čest rodiny, ale startovní pole s Hilgertovou bylo,“ dodala s úsměvem Amálie. Příjmení Hilgertová se tak možná v září na mistrovství světa po letech opět objeví na startovní listině hned dvakrát.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme