Dvě výhry a jedna prohra českých týmu v basketbalových pohárech.

Basketbalisté Nymburku a basketbalistky Frisco Sika Brno si připsali v zápasech Evropských pohárů výhru. Prohrály pouze hráčky ZVVZ USK Praha.

Basketbal

Basketbal | Foto: Fotobanka stock.xchng

Türk Telekom Ankara - ČEZ Nymburk 92:97 po prodl. (23:21, 45:46, 61:68, 87:87)

Basketbalisté Nymburka ve druhém utkání osmifinálové skupiny Euro Cupu vyhráli v Ankaře 97:92 po prodloužení a poprvé ve druhé fázi soutěže zvítězili. Vezou si cennou výhru z Turecka po výborném výkonu zejména ve druhé a třetí čtvrtině.

Důsledná obrana a kvalitní útočné doskoky, to byla zbraň, na kterou v dramatickém utkání Středočeši vsadili. Střelecky se zaskvěl Phil Ricci, který na pivotu zaznamenal 24 bodů.

Nejvíce bodů:
Dudley 18, Besok 16, Mallet 15 - Ricci 24, Lee a Benda po 13, Pumprla, Lewis a Lenzly po 12. Rozhodčí: Pukl (Slovin.), Obradovič (Bosna), Lucis (Lot.). Trestné hody: 21/17 - 36/30. Fauly: 24:21. Trojky: 7:7.

Rivas Ecopolis - Frisco Sika Brno 83:88 (26:35, 43:55, 52:71)

Basketbalistky Frisco Sika Brno vyhrály v prvním osmifinále Evropské ligy v Madridu nad domácím týmem Rivas Ecopolis 88:83. Brňanky se poučily ze zápasů svého soka z domácí soutěže, tedy USK Praha, který hrál s tímto týmem v základní skupině.

Na rozdíl od Pražanek totiž soupeře přehrály už v první čtvrtině, což byl základ pro úspěch. Kvalitní obranou a jistou střelbou Horákové, McWilliamsové a Vítečkové si svěřenkyně trenéra Bobrovského vypracovaly slušnou výchozí pozici pro páteční odvetu.

Nejvíce bodů: Langhorneová 23, Joensová 16, Cuzová 12, Garciaová 10 - Horáková a McWilliamsová po 21, Vítečková 19, Bonnerová 13. Trestné hody: 13/11 - 19/17. Fauly: 15:16. Trojky: 6:9.

Ros Casares Valencie - USK Praha 81:70
(24:14, 52:31, 63:46)

Tak jako několikrát v základní části Euroligy se vysokoškolačkám nepovedl vstup do zápasu. Deseti bodový rozdíl byl zapříčiněn zejména nepřesnou střelbou i z vyložených pozic.

V dalším průběhu zápasu už se nepodařilo týmu Lubomíra Blažka stáhnout náskok soupeřek a o další setrvání v letošním ročníku budou usilovat v páteční odvetě na domácí palubovce.

Nejvíce bodů: De Souzová 24, Miltonová 14, Hammonová, Snellová a Valdemorová po 10 - Houstonová 16, Kiretaová 15, Whalenová 13. Trestné hody: 9/7 - 17/13. Fauly: 14:13. Trojky: 6:3.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít