Dvojskif Plocek, Jirka postoupil do čtvrtfinále veslařského MS

Na veslařském světovém šampionátu postoupil do čtvrtfinále dvojskif Michala Plocka a Davida Jirky. Další čtyři české posádky se ve Francii neprobojovaly z rozjížděk nebo oprav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veslování (ilustrační foto)

Veslování (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka iStockphoto

Dvojskif Michal Plocek, David Jirka v rozjížďce obsadil čtvrté, poslední postupové místo. „Od startu jsme ztráceli na lodě, na které jsme dříve stačili. Jestli chceme postoupit do semifinále, musíme předvést úplně jiný výkon,ˆ“ přiznal David Jirka, že se svým výkonem nejsou čeští reprezentanti spokojeni.

Helešic s Lapáčkem do Ria nepojedou

Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jan Lapáček dojela na čtvrtém místě v opravách a ztratila šanci na účast na olympiádě v Riu de Janeiro.

Mezi neúspěšné posádky se zařadila i dvojka bez kormidelníka lehkých vah Jan Hájek, Michael Humpolec. Pro loňské mistry světa do 23 let je to premiéra na seniorském světovém šampionátu.

„Jelikož to byl první závod mezi elitou, tak jsem nevěděl, co od toho očekávat. Ale rozhodně jsem se toho nebál a chtěli jsme to zkusit,“ odmítl Humpolec, že by za neúspěch mohla nervozita. Naopak uznal sílu soupeřů. „Není žádná změna, jenom jsou rychlejší,ˆƒ“ dodal.

Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme