Elhotová hraje v USK Praha už 9 let. Ve Final Four cítí životní šanci

Už devět let působí basketbalistka Kateřina Elhotová v týmu ZVVZ USK Praha, který ve své historii až do letošního roku čekal marně na postup mezi nejlepší čtyři týmy Evropské ligy. Hráčka s přezdívkou Čaki si tak už nyní splnila jeden ze svých největších snů kariéry. Před dnešním vstupem do turnaje myslí ale samozřejmě ještě výš.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Elhotová

Kateřina Elhotová | Foto: David Kubíček

„Už jen to, kolik sezon tu jsem, mluví za vše. Mám tu rodinu, kamarády, je hodně věcí, co mě tu drží,“ přibližuje Kateřina Elhotová některé střípky, které dohromady tvoří jednu velkou mozaiku jejího životního spojení s týmem ZVVZ USK Praha.

Postup na závěrečný turnaj nejlepší evropské klubové soutěže se jí dlouho vyhýbal a o to více emocí bude zcela jistě před dnešním podvečerním semifinále proti istanbulskému Fenerbahce.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Kateřinou Elhotovou mluvil před Final Four reportér ČRo Michal Jurman

„Hlavně chci pomoct týmu a předvést vše, abych mohla být pyšná na svůj výkon. Ostatní je ve hvězdách,“ říká 25letá brunetka s přezdívkou „Čaki".

Dobře ví, že vyhrát Evropskou ligu, jak se to už podařilo některým jejím spoluhráčkám, které nemají kariéru spojenou výhradně s jediným klubem, se jí už třeba nemusí zase dlouho poštěstit.

„Od 17 let jsem v reprezentaci a nikdy jsem neměla pomyšlení, že bych dělala něco jiného. Přišlo mi to tak přirozené,“ nebrání se Elhotová dalšímu pokračování v dresu pražského týmu.

„Když je člověk mladší, tak si vždy myslí, že bude ještě nějaká šance. Já zase říkám, že když je šance, je třeba ji brát,“ prozrazuje heslo pro dnešní semifinálový zápas, který začíná v 18 hodin, trenérka Natália Hejková. Utkání nabídneme živě na streamu.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme