Emil Hekele trénuje po práci, i ve 37 letech prohání nejlepší české cyklokrosaře

Cyklokrosaři si při šestém závodě národního poháru TOI TOI Cupu závodili v Hlinsku. Zatímco ženám kralovala Martina Mikulášková, elitní mužskou kategorii ovládl Jakub Skála, druhý skončil Votěch Nipl a třetí projel cílem Tomáš Paprstka. Na osmém místě dojel veterán Emil Hekele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklokrosař Emil Hekele | Foto: archiv Emila Hekeleho

Jméno Hekele rozhodně není v cyklistickém světě neznámé. Proslavil ho Emil starší, bývalý reprezentant a mistr republiky. Jeho syn zvládá hned několik rolí. Sám jeden ze závodů TOI TOI Cupu v Lošticích pořádá, cyklokrosové příznivce zásobuje populárními syrečky a do toho závodí.

„Je to těžké: Zorganizovat závod, závodit a do toho další věci, které jsou spojené s prací. Jsem rád, že to děláme na vysoké úrovní,“ těší nejen závodníka Emila Hekeleho.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Emilem Hekelem mluvil před závodem v Hlinsku reportér ČRo Pavel Petr

Na úrovni se také vrátil do terénu. Původně ale nastupoval mezi veterány. „Před 3 roky mě vyhecoval kamarád, který mi po čtyřleté pauze řekl: ‚Pojď, jedeme si zazávodit do kategorie Masters. Zanedlouho jsem jezdil na bednu, rok poté jsem závody vyhrával. Řekl jsem si, že v té kategorii nemám co dělat,“ říká sedmatřicetiletý cyklokrosař.

Za vším je třeba hledat cílevědomost. „Něco jsem v cyklistice dokázal, takže pro mě nebyl takový problém se vrátit na trošku vyšší úroveň. Jsem rád, za výsledky, které jezdím,“ ví závodník, který se v elitní kategorii dostal i na šesté místo jednoho ze závodů domácího poháru.

„Pointa je v tom, že mě to baví. Dělám to při práci, nikdo mě za to neplatí a chci mladým klukům, kteří mě neznají z minulosti dokázat, že v sedmatřiceti letech nepatřím do starého železa,“ vysvětluje svou motivaci.

„Není to těžké, je to o tom, jestli se chodí do práce. První desítka absolutně do práce nechodí, já chodím 9 hodin, tak si čas musím najít. Ani mi nejde o to s nimi jezdit na férovku a vyhrávat poháry. Jen se tím bavím, a pokud jim to nějak ztížím, budu rád, když si mě budou pamatovat,“ srovnává Hekele.

Emil Hekele startuje do závodů Toi Toi Cupu mezi nejlepšími | Foto: archiv Emila Hekeleho

Na Světový pohár ani na MS v Táboře ale loštický závodník nemyslí. „Vloni jsem zkusil jen nějaké závody SP, ale je to o penězích. Nemám je, ani je do toho nechci dávat. Pokud bude šance jet na SP, nepojedu. Nebudu vynakládat velké peníze, abych byl padesátý.“

Minimálně jeden zajímavý start mimo TOI TOI Cup už ale za sebou má. Na začátku sezony startoval v Číně. „Chtěl jsem jezdit výsledky, takže kdo si řekl: ‚Hekele jel na výlet do Číny,‘ neměl vůbec pravdu. Myslím, že to dokazují i výsledky,“ neopomněl zdůraznit Emil Hekele.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme