Erbenová vybojovala na MS v terénním triatlonu bronz

Někdejší česká reprezentační běžkyně na lyžích Helena Erbenová získala na Havaji na mistrovství světa v terénním triatlonu bronzovou medaili, což je české historické maximum. Závod žen ovládla Lesely Patersonová ze Skotska.

Triatlonisté

Triatlonisté | Zdroj: ČTK

Účast v havajském závodu si dvaatřicetiletá Erbenová vybojovala v srpnu v kvalifikaci ve Špindlerově Mlýně, závody Xterra ale absolvuje spíše sporadicky.

Nad očekávání dobře si v závodě vedla už v plavání a na kole, tehdy ale ještě byla mimo medailové pozice. O zisku cenného kovu rozhodl až závěrečný, necelých deset kilometrů dlouhý běh, ve kterém dotáhla ztrátu a do cíle dorazila jako třetí.

Stříbrnou medaili vybojovala Francouzka. Marion Lorblanchetová.

Také mezi muži má Česká republika nové maximum. Postaral se o něj Jan Kubíček, který skončil celkově devátý. Mužský závod ovládl Rakušan Michael Weiss.

Šampionátu se premiérově zúčastnil také sedminásobný vítěz cyklistické Tour de France Lance Armstrong, v celkovém pořadí skončil třiadvacátý.

MS v terénním triatlonu na Havaji (1,5 km plavání - 29,5 km na horském kole - 9,8 km běh):

Muži: 1. Weiss (Rak.) 2:27:00, 2. Hugo (JAR) 2:27:33, 3. Llanos (Šp.) 2:28:26, ...9. Kubíček (ČR) 2:30:54.

Ženy: 1. Patersonová (Brit.) 2:45:59, 2. Lorblanchetová (Fr.) 2:48:08, 3. Erbenová (ČR) 2:51:51.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít