Eufórii po výprasku Koreje brzdí zranění kapitánky Horákové

České basketbalistky se na mistrovství světa přiblížily postupu do čtvrtfinále. V Brně zdolaly Koreu vysoko 96:65. Dnes tým trenéra Lubora Blažka čeká další klíčový duel se Španělskem. Není přitom jasné, jestli bude moci nastoupit kapitánka Hana Horáková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hana Horáková se v závěru zápasu zranila, ale nemělo by to být vážné | Zdroj: ČTK

Zaplněná hala připravila v závěru zápasu českým basketbalistkám bouřlivé ovace. Radost z výhry ale kazilo trenéru Luboru Blažkovu zranění jedné z opor, kapitánky Hany Horákové.

"Takovýhle zápas se hodnotí dobře. Do rotace se dostalo dvanáct hráček. I když ve chvíli, kde jsem chtěl Hanku Horákovou střídat, se stalo to, co se stalo. Doufám, že to nebude nic vážného. Doktoři říkali, že bude v pořádku. Je to taková černá tečka na tomhle zápase," zalitoval kouč.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eufórii po výprasku Koreje brzdí zranění kapitánky Horákové

Korejky dokázaly eliminovat hru českého týmu pouze v úvodu. Postupně naše basketbalistky zápas ovládly a nakonec zvítězily přesvědčivým rozdílem jedenatřiceti bodů.

"Chtěl jsem, abychom v tom utkání hráli úplně nadoraz, abychom soupeře dostali pod ohromný tlak, protože oni se nevzdávají. Japonsko, Korea a Čína nejsou týmy, které by to zabalily, když prohrávají o 25 bodů. Stačí jim dva tři koše rovnou z driblinku a družstvo už znovu chytá dech," vysvětluje Lubor Blažek.

Vítečková se rozstřílela

Fantastický zápas odehrála v českém týmu Eva Vítečková. Zaznamenala sedmadvacet bodů. Bylo vidět, že ji den volna povzbudil.

"Já bych řekla, že by se ulevilo každému. Jsem strašně ráda, že mi to tam padalo. Děkuju spoluhráčkám, že mi vytvořily pozice, ze kterých se mi potom dobře skórovalo," vysekla poklonu svým kolegyním.

Dnes české basketbalistky čeká další osmifinálový duel proti Španělsku. Možná rozhodující bitva o druhou příčku v osmifinálové skupině. "Určitě. Španělky byly (v základní skupině C) první, takže by bylo výborné je porazit. Ale bude to hodně těžké," tuší Eva Vítečková.

Pavel Petr, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme