Euroliga basketbalistek pokračuje

Domácí basketbalovou soutěž žen vedou úřadující vicemistryně z Brna před mistrovským USK Praha. V Evropské lize mají zatím oba čeští zástupci bilanci i umístění ve svých skupinách navlas stejné - jedna výhra, jedna porážka a průběžná čtvrtá pozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američnaka DeWanna Bonner | Foto: BK Žabiny

Zítřek, kdy oba celky sehrají své třetí zápasy, může leccos změnit. USK má šanci na domácí reparát za zpackané utkání proti Rívasu Madrid, přijede polský Gorzow (guřuf). To Brňanky nastoupí ve francouzském Tarbes (tarp) a mají za sebou až nečekaně složité cestování.

Do městečka v podhůří Pyrenejí nedaleko španělských hranic, kde zítra ve 20 hodin nastoupí proti místnímu celku, jely Brňanky asi třináct hodin. Musely vstávat kolem třetí hodiny ranní, dorazily dnes před pátou odpolední a mají za sebou tři přestupy. Ať se snažil sebevíc, lépe to zkrátka manažer Dušan Nižňanský zařídit nedokázal.

„Z Vídně do Paříže, z Paříže do Pau a z Pau pak do Tarbes autobusem. Takže já si myslím, že je to spíše díky těm přestupům. On se ale vždycky snaží, aby to bylo co nejpohodlnější, ale když to jinak nejde, tak to prostě jinak nejde,"vysvětluje brněnská kapitánka Hana Horáková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Euroliga basketbalistek pokračuje

Ta si minulý týden oddychla, když klubové vedení přivedlo Černohorku Jelenu Škerovičovou, která jí při zranění Slovenky Žirkové vypomůže na postu rozehrávačky, kde musela v nouzi zaskakovat Romana Hejdová. Tahle povinnost tedy jednadvacetileté křídelnici odpadá.

Posily

„Ano, myslím si, že k velké radosti Romči Hejdové, už nebude muset zaskakovat na rozehrávce," potvrzuje pobaveně Horáková, které koncem minulého týdne přibyla ještě jedna zahraniční spoluhráčka - Australanka Hollie Grimaová. Spolu se Škerovičovou mají za sebou jenom jedno ligové utkání proti Karlovým Varům.

Kapitánka Horáková si ale myslí, že se zapracováním posil problém nebude a že její tým je znovu silný. „Tak já si myslím, že se tady obměnilo jenom pár cizinek a ty si myslím, že jsou v pohodě. Myslím si že hlavní slovo tam budeš mít Taj McWilliams, protože to je zkušenost sama. Ta, když potřebujeme faul nebo koš, tak se na ni hodí balón a ten faul nebo koš z toho je. Málokdy z toho nic není,"říká Horáková.

„Já si myslím, že tohle je takový nejdůležitější prvek. Navíc je tak zkušená, že s ní nějaké sehrávání vůbec není potřeba. DeWanna Bonner je poprvé v Evropě a až si tady na to zvykne i na to, co se od ní v družstvu očekává, tak bude také hodně silnou a Škerovičová je také šikulka, takže já si myslím, že to družstvo je hodně silné, ale neumím říct jestli je silnější než minulý rok,"dodává kapitánka Brna.

Dřít a mít z basketbalu radost

Zatímco v brněnském táboře se tedy v poslední době nejvíce řešilo posilování týmu a cestování, v USK byly na pořadu dne individuální rozhovory trenéra Lubora Blažka s jednotlivými hráčkami. Důvod je nasnadě - nezvládnutý duel s Rívasem Madrid, ve kterém Pražanky daly v první čtvrtině pouhé čtyři body. Jestli padaly i pokuty nebo jiné sankce spadající do metaforické kategorie "metoda biče", to Blažek prozradit nechce.

„Řešili jsem to. Myslím si, že to jsou tak vnitřní záležitosti, že já to nebudu nějakým způsobem rozkrývat. Spíš jsme ale zvolili tu cestu, aby každý začal sám u sebe a aby si každý uvědomil, že tady jde o příliš hodně a zase na druhou stranu, že i z toho basketu je potřeba mít trochu radost,"říká Lubor Blažek.

Čas na nápravu přijde ve středu v 18 hodin, kdy se Pražanky utkají na Folimance s posledním polským Gorzówem. Brňanky nastoupí v Tarbes ve 20 hodin.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme