Evropský plavecký den ve Vysokém Mýtě měl pozitivní ohlas

Špetka národní hrdosti by rozhodně slušela každému z nás. A zeptáte-li se, kde ji brát, odpověď může znít třeba takto: při pomyšlení na nejrůznější turistické a sportovní akce pro veřejnost organizované v Česku. Čerstvým příkladem může být Evropský plavecký den, který měl premiéru 1. června a který byl v pondělí oficiálně zakončen na radnici ve Vysokém Mýtě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálkové plavání (ilustrační foto) | Foto: journallive.co.uk

Pravidla hry byla velmi jednoduchá - v městech a obcích rozdělených podle počtu obyvatel do několika kategorií dát příležitost plavcům všeho věku, aby libovolným stylem a bez měření času absolvovali stometrovou trať. V tuzemsku se hned napoprvé objevili zájemci o tento nápad pocházející právě z Vysokého Mýta. V dalších evropských zemích však odezvu nenašel. Že by nestačilo poslat propagátorům kondičního plavání propozice zmíněné akce s předstihem nějakých tří, čtyř měsíců?

„Myslím si, že pro Čechy je to dost dlouhá doba. Pravděpodobně umíme reagovat a organizovat věci daleko lépe než v jiných zemích Evropské unie. Jako organizátoři jsme prostě schopnější,“ říká iniciátor Evropského plaveckého dne Augustin Andrle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Evropský plavecký den ve Vysokém Mýtě měl pozitivní ohlas

I jeho zásluhou přilákala akce ve Vysokém Mýtě více než tisícovku účastníků. Určitě i proto doufá, že napříště se povede zmobilizovat také další organizátory.

„Mám signály od různých potencionálních pořadatelů z Holandska, Belgie a Španělska, kteří volali a ptali se, jestli tuto akci budeme pořádat i příští rok. Ubezpečil jsem je, že ano, protože tak jsme se domluvili s Oldřichem Vlasákem, prezidentem Rady evropských měst, obcí a regionů a zároveň předsedou Svazu měst a obcí České republiky. Právě on nám pomůže s propagací ve všech zemích Evropské unie, aby se účast v příštích letech podstatně rozšířila,“ popisuje Andrle.

Oldřich Vlasák, který mezi účastníky Evropského plaveckého dne ve Vysokém Mýtě nechyběl, souhlasí s názorem, že propagační kampaň spojenou s druhým ročníkem této akce bude zapotřebí odstartovat daleko dřív.

„Ta myšlenka vznikla na podzim, a na přípravu tak nebylo moc času. Berme tento rok jako zkušební. Je potřeba Evropský plavecký den více propagovat, ukázat lidem, o co jde. Já osobně využiji svých možností k propagaci této akce v rámci obou svazů, jejichž jsem členem. A věřím, že zájem bude,“ uzavírá Vlasák.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme