Exhibici Pražské schody ovládl Španěl Hermida, Kulhavý nedokončil

Cyklistický podnik Pražské schody se jel letos po devatenácté, ale poprvé jako Memoriál Roberta Bakaláře. Třetí triumf v kariéře si na něm připsala největší zahraniční hvězda José Antonia Hermida ze Španělska. Před jeho uměním se musel sklonit i úřadující mistr světa v cross country Jaroslav Kulhavý, který závod nedokončil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva druhý v pořadí Kristian Hynek z České republiky, vítěz José Hermida ze Španělska a třetí Jan Škarnitzl rovněž z Česka v cíli cyklistického závodu Pražské schody, který se jel 9. května v Praze. | Zdroj: ČTK

Třiatřicetiletý zlatý medailista z Olympijských her v Aténách Hermida si letos na okruhu vedoucím výhradně historickým prostředím Malé strany a Hradčan zopakoval vítězství z roku 2005.

A to i přestože zhruba po polovině závodu musel po technických problémech vyměnit kolo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Náročná bikerská exhibice Pražské schody přilákala kvalitní jezdce, triumf slavil Španěl José Antonio Hermida

„Horská kola nejsou stavěná na ježdění po schodech, které jsou mnohem drsnější než kameny a tráva. Ráfky tady obrovsky trpí. Zlomilo se mi několik drátů v zadním kole. Naštěstí to bylo hned u mých mechaniků,“ oddechl si světový šampion v cross country z roku 2010.

Hermida obkroužil dvacet kol a v cíly měl náskok necelé půl minuty na druhého Kristiána Hynka, který po závodě nabídl recept, jak 189 schodů zdolat co nejrychleji.

„Drncalo to jako každý rok, ale ono tam platí pravidlo, že čím rychleji se jede, tím míň to drncá. Člověk to ale zase nesmí moc přepálit, protože potom nestíhá brzdit, ke konci se navíc ta plata, mezistupně mezi schody, zkracují a může to skončit nepříjemným pádem.“

Radost v cíli neskrýval ani třetí Jan Škarnitzl. Nejen že obhájil loňské umístění, ale odnesl si i cennou trofej. Ve spurtérské prémii si totiž vyjel diamant.

Jakub Kanta, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme