Exhibici Pražské schody si vyzkouší amatérští i profesionální bikeři

Turisté v centru Prahy budou mít večer pozornost rozdělenou mezi památky a závod horských kol. Na okruhu dlouhém asi 1300 metrů pojedou amatéři i profesionálové exhibici Pražské schody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V atraktivním prostředí Malé Strany se 8. června jel už poosmnácté exhibiční závod na horských kolech Pražské schody | Zdroj: ČTK

Jak název klání napovídá, ten nejzajímavější úsek trati je mezi Hradčanským náměstím a Thunovskou ulicí, které spojuje 190 schodů. Jak je sjet, na to mají profesionálové i amatéři zpravidla odlišnou metodu.

„Ty schody jsou sestaveny z takových úseků, ploten, takže někteří to rozjedou, odrazí se a v podstatě ty schody skáčou po celých blocích. Méně zdatní jezdci to projíždí, na kole jde vidět, jak to prodrncává,“ vysvětluje zakladatel závodu Roman Čermák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bikeři se dnes znovu utkají v netradičním klání - na Pražských schodech

Elitní bikeři mají Pražské schody jako přípravu na víkendové závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Ale nešetří se, nejlepší český jezdec Jaroslav Kulhavý zkusí navázat na svůj triumf z roku 2010.

Jeho největšími soupeři budou španělská legenda José Hermida, který vyhrál v roce 2005, ale i zbytek české bikerské špičky. Hlavní závod startuje z Hradčanského náměstí v půl sedmé.

Martin Charvát, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme