Extrémní skokané se na sezónu připravují až půl roku, i tak jim ale jejich tvrdou dřinu lze závidět

Dušičková cesta na hřbitov, mikulášské přestrojení, Vánoce na horách nebo i velikonoční pletení pomlázek. Všechny tyto zážitky jsou pro většinu extrémních skokanů do vody velkou neznámou. Období od podzimu do jara totiž každoročně tráví tréninkem v tropických oblastech a výjimkou není ani Michal Navrátil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Navrátil je nejen vynikající sportovec, ale také showman | Foto: Michal Jurman

Jediný český zástupce mezi světovou highdivingovou elitou se na cestu napříč Karibikem vydává letos už potřetí ve svém životě.

"Dá se tam připravit hodně fyzicky, zaběhat si kolem lodi, dobře se stravovat, koukat na životosprávu," popisuje hlavní výhody jinak vcelku odloučeného života na zaoceánském parníku čtvrtý muž letošního mistrovství světa ve skokanské soutěži z 27 metrové věže.

Přehrát

00:00 / 00:00

S "Pirátem z Karibiku" Michalem navrátilem natáčel reportér Českého rozhlasu Michal Jurman

Letos si svoji tréninkovou karibskou misi, na které vystupuje ve speciálních skokanských show, naplánoval Navrátil pouze do konce února. I tak se bude opět jednat o poměrně velmi výživnou prověrku fyzických i psychických sil.

"Hodinu a půl před show už musím být na bazénu. Hodinu se pak rozcvičuju a připravuju. Dá se říct, že je to rutina."

Co by ale za podobnou rutinu mnozí smrtelníci dali. Pobyt na parníku, při kterém spojuje Navrátil práci v show s vlastním tréninkem, totiž už českého skokana zavedl na místa, kam se mnozí jen tak nepodívají.

Extrémní skokan Navrátil zakončí sezonu ve stylu Jamese Bonda

Číst článek

"Tahle loď nemůže jezdit do Evropy, takže objíždí jen největší přístavy v Karibiku, jak východní, tak západní. Jezdí se na Jamajku, na Bahamy, do Mexika na Cozumel, na Saint Thomas a na Sint Maarten."

Právě na ostrově Sint Maarten přitom nedávno Navrátil předvedl kousek, který už si přes internet shlédly s gustem téměř dva miliony lidí.


To když skočil ze střechy hotelu v saltech přímo do moře. Letos si ale zřejmě podobné výstřednosti na své misi napříč Nizozemskými Antilami Navrátil odpustí a o to více se bude chystat na další sezónu.

Končit Navrátil neplánuje, rád by ale radil dalším skokanům

"Budu zkoušet nové skoky. Je to o fyzičce a zkušenostech. Pokud budu silný fyzicky i psychicky, tak můžu dál skákat třeba ještě dalších deset let. Spíš bych ale chtěl předávat zkušenosti dalším skokanům," začíná už pražský rodák myslet také na to, co bude následovat poté, co se jeho extrémní lety vzduchem vstříc vodní hladině stanou minulostí.

Zájem o odborné vedení jeho disciplíny v Česku je podle něj už nyní.

"Myslím, že jo, ohlasy tady jsou. Problém je ale s otevřením skokánku pro veřejnost, to bych chtěl, aby se v České republice změnilo. Aby extrémní skoky byly více zpřístupněny," naznačuje Navrátil, jakým směrem se už nyní ubírají jeho myšlenky.

Ještě než začne s plnou vervou v tréninkové popularizaci své disciplíny u nás, čeká jej ale zřejmě ještě několikrát cesta mezi úzkou skupinku světoběžníků, kteří by si pracovně mohli říkat třeba "Piráti z Karibiku".

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme