F1: Vettel vyhrál Velkou cenu Singapuru a přiblížil se zisku titulu mistra světa

Vekou cenu Singapuru vyhrál Sebastian Vettel z týmu Red Bull. Německý závodník zaznamenal třetí výhru v seriálu F1 za sebou a vede průběžné pořadí. Druhý dojel do cíle Španěl Fernando Alonso z Ferrari, třetí místo obsadil Fin Kimi Räikkönen z Lotusu.

Sebastian Vettel z Red Bullu

Sebastian Vettel z Red Bullu | Zdroj: Reuters

Vettel se třetím vítězstvím v řadě znovu přiblížil celkovému triumfu v seriálu Formule 1. Do konce sezony mistrovství světa zbývá šest závodů a jezdec stáje Red Bull má již šedesátibodový náskok na průběžně druhého Alonsa.

Právě Fernando Alonso má přitom za sebou výborné představení, na jehož začátku startoval až ze sedmé pozice. Hned v úvodu závodu se dostal na třetí místo, které dlouho držel také v dalším průběhu Velké ceny. Své umístění ale nakonec ještě o jednu příčku vylepšil a skončil druhý.

Hrdinou nedělního klání jezdců vozů Formule 1 byl však Sebastian Vettel, který sice po havárii Daniela Ricciarda a následném narušení závodu, kdy se na trať musel "safety car", přišel o pohodlný náskok, v dalších kolech si ale znovu dokázal vybudovat příjemné vedení. To nakonec v poklidu udržel a přijel do cíle s více než půlminutovým náskokem před zmíněným Alonsem.

Třetí skončil Kimi Räikkönen z Lotusu, jehož umístění je pro britskou stáj v souvislosti se zdravotními problémy finského jezdce během kvalifikace dobrým výsledkem.

Velká cena Singapuru, závod mistrovství světa vozů formule 1:

1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:59:13,132, 2. Alonso (Šp./Ferrari) -32,627, 3. Räikkönen (Fin./Lotus) -43,920, 4. Rosberg (Něm./Mercedes) -51,155, 5. Hamilton (Brit./Mercedes) -53,159, 6. Massa (Braz./Ferrari) -1:03,877, 7. Button (Brit./McLaren) -1:23,354, 8. Pérez (Mex./McLaren) -1:23,820, 9. Hülkenberg (Něm./Sauber) -1:24,261, 10. Sutil (Něm./Force India) -1:24,668.

Pořadí MS (po 13 z 19 závodů): 1. Vettel 247 b., 2. Alonso 187, 3. Hamilton 151, 4. Räikkönen 149, 5. Webber (Austr./Red Bull) 130, 6. Rosberg 116, 7. Massa 87, 8. Grosjean (Fr./Lotus) 57, 9. Button 54, 10. Di Resta (Brit./Force India) 36.

Pohár konstruktérů: 1. Red Bull 377, 2. Ferrari 274, 3. Mercedes 267, 4. Lotus 206, 5. McLaren 76, 6. Force India 62, 7. Toro Rosso 31, 8. Sauber 17, 9. Williams 1.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít