Faltejsek může být prvním Čechem, který vyhraje čtyřikrát v řadě Velkou pardubickou

Jan Faltejsek může být v neděli prvním českým žokejem, který vyhraje počtvrté v řadě Velkou pardubickou. To se v historii slavného dostihu ještě žádnému domácímu jezdci nepovedlo a i Faltejsek to bude mít hodně těžké. Po třech triumfech v sedle výjimečné klisny Orphé Des Blins totiž letos nepojede v sedle největšího favorita.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

123. Velká pardubická, žokej Jan Faltejsek s Orphée de Blins

123. Velká pardubická, žokej Jan Faltejsek s Orphée de Blins | Foto: Filip Jandourek

„Ukáže čas, jestli to má cenu a stojí to za to, nebo jestli je čas jít do zaslouženého důchodu,“ přemýšlel zkušený žokej bezprostředně po třetím triumfu v sedle Orphée Des Blins o její budoucnosti.

V následujících týdnech pak majitel Jiří Trávníček rozhodl, že už nechá urostlou klisnu v klidu, bez dostihů. Pro Jana Faltejska ale brzy přišla zajímavá výzva a v první - květnovou - kvalifikaci vyhrál v sedle hnědáka Universe of Gracie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Žokej Jan Faltejsek může být prvním Čechem, který vyhraje čtyřikrát Velkou pardubickou. Tentokrát pojede v sedle hnědáka Universe of Gracie.

„Dozrál, zná to tady a najednou je z něho kůň, který to tady dokáže a mohl by patřit k favoritům Velké pardubické. A věřím, že tam bude patřit právem,“ těší na nedělní vrchol sezony o 5 milionů korun žokej, který poslední roky strávil především na závodištích ve Francii a Velké Británii.

Tím, že může být prvním Čechem se čtyřmi tituly v řadě, se ale nestresuje.

„Samozřejmě se budu snažit vyhrát, ale jestli vyhraju čtyřikrát, nebo se to nepovede, to mě vůbec nezajímá. Důležité je snažit se s tím koněm vyhrát. Teď je větší okruh favoritů, protože královna odešla a bude se hledat další. Bude to vyrovnané a bude to pěkný boj.“

Svým případným triumfem by Jan Faltejsek dorovnal výkon Petra Gehma.

„Je to můj velmi dobrý kamarád. Když se mu podaří vyhrát počtvrté, budu z toho mít radost. Bylo by to něco výjimečného a já mu to přeju. Nemám s tím problém,“ doplňuje německý žokej a čtyřnásobný vítěz Velké pardubické, který je od pádu z koně v roce 2004 na invalidním vozíku.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme