Famózní závěr Nymburka

Diváci v pardubické ČEZ Aréně viděli v úterním večeru doslova hororovou bitvu. Ve třetím kole Euro Cupu totiž mistrovský Nymburk v souboji s německým Bamberkem dokázal otočit v samém závěru stav a nakonec Středočeši vybojovali cennou výhru 71:66

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Nymburka | Zdroj: ČTK

Kdy se vlastně, kapitáne týmu Radku Nečasi, rozhodovalo o vítězství?

V polovině čtvrté čtvrtiny, nebo spíše na začátku. Bamberg hrál celý zápas kolektivně, měli hodně clon bez míče, měli volné střely, dobře si pouštěli míč. My jsme nevěděli co na ně, když jsme pomohli na trojku, tak to hodili pod koš. Nevím proč, ale ze začátku čtvrté čtvrtiny začali preferovat hru zády ke koši jejich pivotů a ty míče nevyhazovali, takže nám se podařilo zastoupit vymezené území a znemožnili jsme jim skórovat a získali jsme tam spoustu balónů a i když jsem na druhé straně nedali, tak tohle nás hodně psychicky zvedlo. Začali jsem si věřit více v obraně a z toho pramenila větší agresivita a víc nevynucených chyb ze strany Bambergu.

Před zápasové prognózy hovořilo o tom, že Bamberg preferuje tvrdou obranou hru, že také spoléhá na trojkové pokusy. To po většinu zápasu asi platilo?

Neřekl bych, že zahráli nějak extrémně tvrdě. V podstatě, když jsme se rozhodli najet tak se nám to podařilo. Bohužel jsme tohle řešení nevolili tolik jak bych si já představoval. Protože kdybychom více napichovali jejich obranu, kdy měli problémy přejít jeden na jednoho, takže těch volných střel by bylo více. Je pravda,k že ta střelba trojek to bylo famózní co předvedli na hostujícím hřišti. Myslím si, že měli možná 60 % za tři body a to je drželo celý zápas a my jsme tahali za kratší konec, ale na konec jsme byli šťastnější. Neřekl bych, že lepší, ale šťastnější tým a vyhráli jsme.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Radkem Nečasem

Hovoříme o kvalitách soupeře, ale také pochvalu zaslouží i nymburský tým, protože ten závěr byl až neskutečný.

Určitě to byl famózní závěr, kdy jsme je takhle zlomili. Já doufám, že jsme potěšili fanoušky. My jsme rádi, že jsme udrželi naději a ten další zápas, když je po novém roce, že bude stejně hojná návštěva jako tomu bylo tentokrát, ne li i více.

Hodně se také hovořilo o tom, zda vás domácí soutěž dostatečně prověří pro zápasy Euro Cupu. Ukazuje se ale, že jste dobře připraveni i na konfrontaci s evropskými týmy.

„Správně řečeno, že evropskými. Bamberg určitě ze vší úctou nepatří mezi top týmy, ale hrajeme ligu, hrajeme Euro Cup, hrajeme Český pohár. Prostě tak to je a nemůžeme si stěžovat, jestli je těžký nebo lehký zápas. My musíme se snažit hrát každý zápas na 100 - 120 %  aby tyhle koncovky, i když teš se šťastným koncem koncem pro nás, nebyly. Pokud chceme pomýšlet na postup, tak domácí výhry budou povinností a nutností. Tyhle dva zápasy, které jsme vyhráli, tak nás hodně psychicky zvednou a příští týden do Bmabergu musíme jet s čistým štítem za stavu 0:0 a pokusit se tam uhrát co nejlepší výsledek.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme