Fanoušci beachvolejbalu si zahráli pod Ještědem na sněhu

I přesto, že Liberecko stále pokrývá sníh a do léta je ještě daleko, sešli se na chatě Pláně pod Ještědem příznivci plážového volejbalu, aby si v netradičním turnaji vyzkoušeli jeho zimní podobu. Sněžný volejbal si přišly zahrát desítky nadšenců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České beachvolejbalistky v Římě na medaili nedosáhly | Zdroj: ČTK

Někteří ve své snaze doklouzat se k míči působili komicky. Premiérový ročník turnaje ve sněžném volejbale ale brali všichni zúčastnění naprosto vážně. I když úsměv jim z tváře nezmizel ani na vteřinu.

„Klouže to, zapadává se, je to mokré – ale paráda! Užíváme si to. Beachvolejbal hrajeme v létě, tohle mi přišlo jako dobrá změna, úplně super,“ chválí bláznivý nápad liberecká studentka Alena Ledlová.

Za vznikem netradičního turnaje stojí organizace brněnských volejbalových nadšenců s názvem Beach news.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pod Ještědem si volejbaloví nadšenci vyzkoušeli beachvolejbal na sněhu

„Brach news vzniklo v létě, když jsme s klukama jako velcí fandové volejbalu chtěli chodit hrávat, ale bylo málo turnajů pro amatéry, kam bychom mohli jít. Vyústilo to v to, že jsme si řekli, že bychm si mohli sami takový turnaj uspořádat, ale nechtěli jsme čekat do léta. Přemýšleli jsme, jak si to zkrátit, a vymyslet turnaj nejen pro léto, ale taky pro zimu,“ vysvětluje organizátor Marek Benada, který je přesvědčený, že sněhový volejbal se od toho plážového vlastně vůbec neliší.

„Díky bohu, že sníh není zmrzlý, tak to ani moc neklouže. Trošku se to boří, ale to v písku taky, řekl bych, že jsou to naprosto srovnatelné podmínky.“

S takovým tvrzením ale rozhodně nesouhlasí soutěžící Jan Louda a David Tobiška.

„Úplně něco jiného, klouže to. V písku se lépe pohybuje než na sněhu. Hraje se tady asi desátý zápas a už je to uklouzané. Ale stejně je to fajn,“ shodují se členové družstva C2H5OH.

Chemický vzorec lihu v názvu týmu napovídá, že pánové určitě ocenili originální sněžný bar, který v dešti a mlze udržoval promáčené hráče v teple a dobré náladě.

„Za pěkného počasí hrají lidé i normálně skoro v plavkách nebo kraťasech. To tady v té mlze nepůjde, ale s trochou termoprádla a dobrými teniskami je to úplně bez problémů,“ neztrácel optimismus Marek Benada.

Hustá mlha hru nezkazila

Volejbalovým nadšencům ošklivé počasí nevadilo. A někteří vyzráli i na hustou mlhu. Oblékli zářivé rozlišovací dresy.

„Hodí se to, kdyby bylo hnusně. Nevěděli jsme to, bohužel, no. Ale i tak se to dá hrát, aspoň nám není horko. A jsme vidět,“ bavili se sněžní volejbalisté Alena Ledlová a Jakub Nožička.

Turnaj ve sněžném volejbalu chtějí organizátoři na chatě Pláně pod Ještědem pořádat i příští rok.

Tereza Jelínková, Šárka Sudová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme