Fanoušci plochodrážního sportu se letos dočkají dvou vrcholných akcí v ČR

Plochodrážní stadion na Markétě letos přivítá dvě vrcholné akce. V polovině července se v Praze pojede finále mistrovství světa družstev, kde mají Češi zajištěné místo jako pořadatelská země a 18. května se zde představí nejlepší světoví závodníci v rámci Grand Prix.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá přilba, mezinárodní závod na ploché dráze 14. října v Pardubicích. Český jezdec Aleš Dryml byl čtvrtý. | Zdroj: ČTK

Prestižní světový seriál se v polovině května opět vrátí do Prahy a to už posedmnácté v řadě. Tím je Velká cena české republiky ve světě jedinečná. Oblíbenost závodu na Markétě potvrzují slova manažera tuzemské Grand Prix Petra Ondrašíka.

„Můžeme říct, že pražská Grand Prix patří k těm stálým drahám, z čehož ti závodníci mají radost, protože ty takzvané jednorázové dráhy, které se připravují na velkokapacitních stadiónech, jsou trochu poznamenané kvalitou. Přeci jen dráhu nelze tak dobře pro ty jednorázové závody připravit oproti těm drahám, které mají dlouholetou tradici.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Blížící se klání připomíná Jakub Marek

Žádný český závodník mezi patnáctkou stálých účastníků Grand Prix sice není, ale domácí jezdci budou ještě bojovat o divokou kartu.

„Vycházíme z loňských zkušeností a z loňské výkonnosti českých závodníků. Divoká karta je pouze jedna pro startovní pozici 16. Pak jsou tam dvě místa náhradníků pro domácí pořadatele. Nicméně se budeme rozhodovat až na základě momentální výkonnosti,“ vysvětluje Petr Ondrašík. Konkrétní je zatím jen jedno jméno. Na místě prvního náhradníka je Aleš Dryml.

Hampelův povedený návrat

Nikdo z elitních světových závodníků by na Markétě chybět neměl. Očekává se velmi vyrovnaný boj, ale mezi největší favority patří nejlepší dva jezdci roku 2012 - Australan Chris Holder a Dán Nicki Pedersen.

První a zatím jediný letošní závod Grand Prix vyhrál v novozélandském Aucklandu Jaroslaw Hampel. Polák vracející se po zranění dojel před svým krajanem Tomaszem Gollobem. Třetí skončil trojnásobný mistr světa Nicki Pedersen, který se v letošním roce bude opět objevovat v české extralize v barvách pražského Olympu.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme