Fanoušci ragby u nás při mistrovství ožívají, to české tolik netáhne

Ragbyové mistrovství světa patří každé čtyři roky k nejsledovanějším sportovním akcím. A platí to i letos. Na sobotní finále mezi Novým Zélandem a Austrálií se těší miliony fanoušků. A jsou mezi nimi také ti čeští, kteří během šampionátu opět objevili tento sport a sledují ho v nezvyklém množství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihoafrický ragbista Bryan Habana | Zdroj: Reuters

„V průběhu mistrovství světa se s nadšením potkávám prakticky u všech lidí, se kterými se vídám. Ale jen v době téhle větší akce. Mezi jednotlivými mistrovstvími světové ragby u nás nesleduje skoro nikdo,“ popisuje fanoušek Petr český zájem.

I když prakticky pouze jednorázově, najednou se o ragby zajímá značné množství lidí. A to i bez velké znalosti pravidel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fanoušci ragby prožívají mistrovství světa

„Abych řekl pravdu, v pravidlech mám trochu guláš. V těch základních se orientuju, ale většinou nejdu moc do hloubky. V průběhu šampionátu samozřejmě získám nové poznatky, ale když po čtyřech letech koukám znovu, tak jsem zase jako nepopsaná kniha,“ přiznává další fanoušek Lukáš.

Ten na ragby obdivuje dynamiku hry a spojení tvrdosti a atletického výkonu. A značná část sportovních fanoušků pak oceňuje ještě jednu věc.

„V ragby nevidíte, že by někdo z hráčů křičel na rozhodčího, jako je to občas vidět ve fotbale nebo v hokeji. Jestli si tohle ragby udrží, tak zůstane stejně zajímavé jako je teď,“ myslí si Petr, který stejně jako Lukáš ale nikdy na živo žádné utkání neviděl. Lákalo by ho zajít na souboj elitních mužstev, v českém podání se ale na ragby nechystá.

Ragby je sport gentlemanů, na hřišti i v hledišti

Číst článek

„Když koukám v televizi na české ragby, tak mi to přijde takové nemastné neslané. Radši bych určitě zašel na špičkové světové ragby,“ potvrzuje Petr, že i když se tady hraje ragby od roku 1926, nedostalo se v českém podání mezi nejpopulárnější sporty.

Mirko Vasić, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme