Favority volejbalových extralig jsou opět hráčky Prostějova a hráči Českých Budějovic

Už zítra odstartuje nový ročník volejbalové extraligy žen. O dva dny později se k prvním zápasům nejvyšší domácí soutěže postaví muži. Jak atraktivní budou obě volejbalové extraligy?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalistky Prostějova prohrály v LM s Fenerbahce Istanbul 1:3 | Zdroj: ČTK

Největším favoritem jsou mezi ženami znovu hráčky Prostějova. Přestože má trenér Čada k dispozici hodně omlazený kádr, který na mezinárodním poli nemá tentokrát tak vysoké ambice jako v minulosti, v Česku by měl výběr plný zahraničních posil dostoupat až na vrchol.

Nejvíce by měly konkurovat Prostějovu týmy Olympu Praha a KP Brno. Velkou neznámou je pražská Slavia. Ta se po loňské sezóně, ve které jí po základní části patřila třetí příčka, rozloučila hned ze sedmičkou hráček. Přesto si pražský celek věří, že i s mladými volejbalistkami může proklouznout do play-off.

V mužské extralize by pak bylo obrovské překvapení pokud nebudou hrát finále České Budějovice a Liberec. Právě tyhle dva celky lze před sezónou postavit do role favoritů. A nejlépe by na tom měl bát znovu Jihostroj.

S příchodem Kriška, Sobotky a hlavně smečaře Pláteníka má trenér Svoboda k dispozici opravdu silný kádr, který může velmi dobře konkurovat i týmům v Lize mistrů. Liberec má na druhou stranu tradičně nejširší kádr, a může tak rozložit zátěž na více hráčů.

V tomto ročníku se bude hrát pouze dvoukolově, bude tak méně zápasů než v minulé sezóně. Zajímavé může být sledovat výkony Benátek nad Jizerou. Nejen, že do středočeského celku přišel z Francie univerzál Vencovský, ale také zde nově působí trenér Milan Hadrava.

Jeho znalosti volejbalu z celé Evropy by se měly blahodárně projevit na hře Benátek, které by mohly být černým koněm soutěže. Mezi favority ale zřejmě tentokrát nebude Ostrava, která patřila léta mezi stabilní účastníky semifinále extraligy.

Přestože zůstaly dvě opory Haník a Michalovič, o kterých se před sezónou spekulovalo, že by měly z Ostravy odejít, je kádr silně oslaben. Skončil třeba Přemysl Kubala, který byl nejen na hřišti ale i v kabině velkou oporou.

Do Liberce navíc přestoupil Správka, který je možná nejlepší přijímací smečař extraligy. Ani tak ale určitě nebude Ostrava na konci tabulky.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme