Favorizovaný britský cyklista doplatil na paralympiádě na předčasný start

Jako světový rekordman a obhájce zlaté medaile z Pekingu byl jednoznačným favoritem na zlato. A navíc měl mít ve finále v zádech doslova frenetickou podporu domácího publika. Jenomže britský cyklista Jody Cundy se medaili na kilometru s pevným startem ani nepřiblížil. Lépe řečeno - finálový závod kvůli vlastní hloupé chybě vůbec neabsolvoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský hendikepovaný cyklista Jody Cundy byl na pevném kilometru diskvalifikován | Zdroj: Reuters

Domácí publikum bouřilo, když se Jody Cundy postavil na cyklistickém velodromu na start. Pak, jak je zvykem, utichlo, aby se závodník mohl stoprocentně koncentrovat. Jenomže možná právě obrovský tlak, který na sobě cítil, oči šesti tisíc fanoušků, které se na něj v tu chvíli upíraly, způsobily, že Jody Cundy vyrazil ze startovního bloku dřív, než měl.

Publikum ztuhlo v šoku a čekalo se, jestli rozhodčí povolí nový start. Což bylo o to pikantnější, že hlavní arbitr byl rovněž Brit. Jenomže ani to Cundymu nepomohlo - byl diskvalifikován. Na verdikt reagoval vzteklým řevem a přidal ještě házení PET lahvemi s vodou na zem. Jenomže pravidla v tomto směru hovoří jasně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Domácí hendikepovaný cyklista ulil start na paralympiádě v Londýně

„Každý si na ten start musí počkat, a jestli on risknul, že mu to vyjde úplně přesně do výstřelu, a nevyplatilo se mu to, tak měl pokračovat v menší rychlosti. Dožadovat se nového startu, to bychom tu byli do zítřka, to jsem mohl udělat já a dvacet dalších," souhlasí s rozhodnutím rozhodčího český cyklista Jiří Bouška, který ve finále skončil pátý.

Někdy je zkrátka touha být nejlepší a navíc potěšit domácí fanoušky spíš na škodu než k užitku. Ale třeba si z toho Jody Cundy vezme poučení a příště si na tu podle pravidel správnou chvíli počká. Jako to dnes udělali všichni ostatní.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme