Ferrari představilo nový monopost. Věříme, že se jedná o vítězný vůz, zní z Itálie

Scuderia Ferrari, nejtradičnější stáj F1, dnes prostřednictvím svého oficiálního webu představila nový vůz pro nadcházející ročník mistrovství světa, který vypukne za měsíc v Melbourne. Stejně jako vloni budou za Ferrari závodit dva bývalí mistři světa – Němec Sebastian Vettel a Fin Kimi Räikkonen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové Ferrari SF16-H | Foto: www.ferrari.com

Ačkoliv to tým neřekl napřímo, cíle Ferrari pro nadcházející sezonou jsou zřejmé – italská ekipa bude chtít přerušit dvouletou dominanci stáje Mercedes a ukončit své čekání na mistrovské tituly, které v případě Poháru konstruktérů trvá od roku 2008, zatímco na jezdecký titul stáj z Maranella čeká ještě o rok déle.

Oproti minulé sezoně nedoznalo složení stáje žádných zásadnějších změn. V čele týmů zůstává Maurizio Arrivabene a také duo závodních jezdců je identické jako v roce 2015, ve kterém zásluhou Sebastiana Vettela Ferrari dosáhlo na tři triumfy.

V hodnocení Poháru konstruktérů pak nejúspěšnější organizace historie F1 obsadila druhé místo s velkým odstupem za Mercedesem.

Vzhledem k tomu, že před nadcházející sezonou doznaly technické předpisy jen minimálních změn, nepřináší nový monopost Ferrari navenek výrazné změny, pokud nebude brán ohled na fakt, že byl upraven barevný design vozu, když přibylo bílé barvy.

Při bližším pohledu na vůz, který nese název SF16-H, je však zřejmé, že k určitým změnám došlo. Mimo jiné Ferrari nově vsadilo na jiný způsob předního zavěšení a kratší nos.

„Věříme, že jsme postavili vítězný vůz. Vloni našim cílem byly tři výhry, ale letos to chceme překonat,“ prohlásil během online prezentace šéf týmu Arrivabene.

Jezdci Ferrari si monopost pro nadcházející sezonou poprvé oficiálně vyzkouší v rámci testů, které začnou příští týden na okruhu Catalunya nedaleko Barcelony. Ostrý start pak piloty F1 čeká 20. března, kdy je na programu Velká cena Austrálie.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme