Filip Jícha chce přestoupit z Kielu do Barcelony, peníze ale hlavním důvodem nejsou

Házenkář Filip Jícha má nabídku na přestup z Kielu do Barcelony a do Katalánska by se podle svých slov i rád vydal. Podle německého deníku Kieler Nachrichten hlavně kvůli penězům a finanční tísni. Elitní hráč ale tohle tvrzení v tiskové zprávě důrazně odmítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Jícha | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Německý deník Kieler Nachrichten vydal s Jíchou rozhovor, podle kterého má Jícha výrazné finanční problémy kvůli investici z roku 2006. Hráč bundesligového Kielu ale vzápětí tuhle skutečnost v tiskové zprávě korigoval.

Jícha má totiž údajně výrazně doplácet na investici do nemovitostí z roku 2006, kdy přišel do Německa a hrál v Lemgu. Na investici, kterou mu - stejně jako třem desítkám dalších hráčů - poradil finanční poradce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejlepší český házenkář Filip Jícha chce přestoupit z Kielu do Barcelony, peníze ale hlavním důvodem nejsou

Jenže šlo o podvodnou transakci. Jícha nepopírá, že má určitě závazky, že by ale trpěl nouzí a chtěl přestup jen kvůli penězům, v tiskové zprávě razantně odmítl.

Přestoupit chce hlavně proto, že mu Kiel nenabídl, kvůli nejistotě okolo jeho zdravotního stavu, dlouhodobou smlouvu. A Barcelona ano. Katalánský klub by chtěl českého házenkáře na čtyři roky.

To je pro Filipa Jíchu, kromě finanční stránky, dost důležité, protože je mu už 33 let. A Jícha by rád taky dál vyhrával velké trofeje - třeba Ligu mistrů - a vyzkoušel si angažmá v dalším elitním týmu. Jednání o Jíchově přestupu by měla intenzivně začít od čtvrtka.

Mirko Vasić, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme