Finále ME si zahrají házenkáři Srbska a Dánska

Sen házenkářů Srbska o zisku titulu mistrů Evropy v domácím prostředí pokračuje. V Bělehradě totiž porazili v semifinále velkého rivala Chorvatsko 26:22. O zlato si Srbové zahrají proti Dánsku, které vyhrálo nad Španělskem 25:24.

Zastavovat útoky házenkářů Chorvatska pomáhal srbskému týmu i nejlepší střelec utkání Momir Ilić (vlevo) | Zdroj: ČTK

Bitva mezi Srbskem a Chorvatskem byla dlouhou vyrovnaná, když se oba týmy střídaly v jednogólovém vedení. V poločase vedla chorvatská reprezentace 14:13. Po přestávce ale domácí skóre otočili a už nepustili soupeře ani k remízovému stavu.

Srbové si postupně vybudovali až pětibrankový náskok a nakonec vyhráli 26:22. Nejlepším střelcem vítězů i zápasu byl s osmi góly spoluhráč Filipa Jíchy z německého Kielu Momir Ilić. Zajímavostí utkání je, že srbské křídlo Ivan Nikčević odehrálo celých 60 minut.

Druhým finalistou šampionátu jsou házenkáři Dánska. Ti rozhodli o své výhře nad Španělskem až necelou minutu před koncem, kdy dal rozhodující branku na 25:24 Hansen. Páté místo vybojovala Makedonie, která zdolala Slovinsko 28:27.